Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, sprendimas dar labiau plėsti tiriamųjų grupes priimtas, įvertinus tai, kad protrūkis Nemenčinėje susijęs su viena įmone.

„Įvertinus, kad Nemenčinėje yra daug įmonių, kur vyksta nuolatinė darbuotojų migracija, priimtas sprendimas testuoti ir visus čia dirbančius žmones, nepriklausomai, ar jie gyvena Nemenčinėje, ar į ją dirbti atvyksta iš kitur. Primenu, kad situacija šiame mieste vis dar išlieka rimta, tad labai prašau visų susitelkimo, įsiklausimo į specialistų prašymus ir rekomendacijas tam, kad situacija būtų suvaldyta ir visi galėtume greičiau grįžti į įprastą gyvenimo ritmą“, – sako ministras A. Veryga.

Be to, bus testuojami ir tie žmonės, kurie, specialistams nustačius, turėjo vienokių ar kitokių sąsajų su protrūkiu Nemenčinėje.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, siekiant užkirsti kelią tolimesniam infekcijos plitimui, imtasi priemonių ir pačiame mieste – vykdoma karantino režimo laikymosi kontrolė, tikrinamos mieste ir greta jo esančios slaugos, globos ir kitos įstaigos.

Operacijų vadovo sprendimu, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC), policijos įstaigoms ir kitoms atsakingoms institucijoms Nemenčinėje pavesta vykdyti griežtą karantino režimo priemonių kontrolę. Žmonėms, atsisakantiems arba vengiantiems jiems paskirto hospitalizavimo ar izoliavimo arba pažeidžiantiems izoliavimo reikalavimus, bus taikomas būtinas izoliavimas ar hospitalizavimas, vadovaujantis įstatymų nustatyta tvarka.

Be to, numatyta, kad situacijai Nemenčinėje valdyti, esant reikalui, gali būti pasitelkiama Lietuvos kariuomenė.

Draudimas atvykti į Nemenčinės miestą, išskyrus grįžtančiųjų į Nemenčinę miesto gyventojų, iš kitų miestų atvykstančiųjų, dirbančių Nemenčinės mieste, taip pat žmonių, turinčių NVSC leidimą, galioja nuo balandžio 16 d. 7 valandos ryto ir tęsis iki balandžio 23 dienos 24 val.