„Viskas gerai, kažkokių ypatingų įvykių nėra“, – pirmadienį Eltai sakė R. Matonis.

Pasak Policijos departamento atstovo, šiuo metu patekimas į miestelį ir išvykimas iš jo yra kontroliuojamas per 4 patikros punktus, kiti keliai yra užblokuoti. Iš miestelio neišleidžiamų asmenų skaičius pastarosiomis dienomis yra sumažėjęs.

„Pirmosiomis dienomis apie 10 procentų būdavo neišleidžiama, dabar šiek tiek mažiau“, – patvirtino Policijos departamento atstovas.
R. Matonio teigimu, situacija miestelyje yra rami, žmonių viešose vietose beveik nėra. Anot policijos departamento atstovo, šiuo metu Nemenčinėje yra maždaug 100 asmenų, kuriems būtina izoliacija.
„Miestelyje pakankamai ramu, žmonių viešose vietose beveik nėra, žmonės iš esmės juda tik iki parduotuvės ir atgal“, – kalbėjo R. Matonis, akcentuodamas, kad policijos pajėgų miestelyje užtenka.

„Yra apie 100 žmonių, kuriems yra būtina izoliacija, bet tas skaičius keičiasi, galbūt dabar jau yra ir daugiau. Tiek pareigūnai, tiek Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, tiek savivaldybės pareigūnai tikrina, kaip jie laikosi reikalavimų. Kažkokių ypatingų pažeidimų nėra“, – pridūrė jis.

Mestelio gyventojams pradėjus taikyti judėjimo apribojimus dėl karantino draudimų nesilaikymo buvo nubausti 3 asmenys.

ELTA primena, kad į Nemenčinę leidžiama atvykti tik čia gyvenantiems bei dirbantiems asmenims arba tiems, kurie turi specialų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) leidimą. Taip pat draudžiamas asmenų išvykimas iš miesto, išskyrus gyventojų, išvykstančių dėl darbo santykių kitose teritorijose, Nemenčinės miestelyje dirbančių kitų teritorijų gyventojų, taip pat asmenų, dėl būtinosios medicinos pagalbos vykstančių į kitą teritoriją, ir asmenų, turinčių NVSC leidimą išvykti.

Asmenys, kuriems numatytos išimtys, turi pateikti tai įrodančius dokumentus ar kitą informaciją, kuri patvirtintų jų vykimo tikslą. Tai gali būti tiek popieriniai dokumentai, tiek nufotografuoti dokumentai elektroninėse laikmenose (pvz. mobiliajame telefone, planšetėje ir pan.). Prekių ir krovinių judėjimas neribojamas.