TS-LKD lyderis ragina Seimą pradėti reguliarų darbą, kad būtų užtikrinta parlamentinė kontrolė Vyriausybei. G. Landsbergis neslepia, kad šiuo metu konservatorių gretose jau ruošiamas planas, kaip valstybei išeiti iš koronaviruso krizės.

„Lietuva pasuko kiek vengrišku keliu. Vyriausybei vadovauja žmonės, mėgstantys absoliučią galią. Taip jaučiasi iš jų pasisakymų, iš noro priimti sprendimus greitai, nesitariant. Epidemijos pradžioje tai yra aktualu ir reikia greitų sprendimų, greitos reakcijos. Bet mes matome, kas atsitinka, kai valstybės nueina šiuo keliu per toli. Parlamento darbo atsisakymas iš esmės žlugdo demokratiją. Vyriausybės sprendimai tampa nepatikrinami ir jie gali tapti klaidingi, žalingi arba ne tokie, kokių reiktų visuomenei.

Todėl aš kreipiausi į Seimo vadovybę prašydamas atnaujinti Seimo darbą“, – „Žinių radijui“ sakė G. Landsbergis.

Pasak jo, konservatoriai turėtų nemažai patarimų Vyriausybei, bet S. Skvernelio vadovaujama Vyriausybė nėra linkusi jų klausyti. Todėl, pasak G. Landsbergio, konservatoriai jau ruošia planą, kaip valstybei kovoti su koronaviruso padariniais.

„Reikia neturėti iliuzijų. Ši Vyriausybė tikrai nėra klausianti (patarimų – ELTA) Vyriausybė. Čia juk yra žinanti Vyriausybė, o kaip jai pavyksta visą tai padaryti, čia jau kitas klausimas. Tai tikrai nėra žmonės, kurie ieškotų ekspertizės už savo kabineto ribų“, – sakė jis.

„Mes turime paskirtus žmonės savo partijoje, kurie šiuo metu rengia planą, kuris jau beveik parengtas. Jis derinamas su ekspertais, nes tai atsakingas procesas. Žmonės, kurie turi išsamią ir gilią patirtį tokių situacijų, jie tikrinasi su kitais ekspertais. Dėl to, kad tas planas negali būti nurašytas iš lubų ir paleistas į viešumą, mes atsakingai žiūrime į šį procesą“, – teigė G. Landsbergis.

ELTA primena, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas opozicijos lyderis G. Landsbergis ketvirtadienį kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį ir Seimo valdybos narius, ragindamas atkurti reguliarų Seimo darbą, visas parlamentinės kontrolės formas bei kartu su ekspertais ieškoti būdų, kaip visos demokratinės procedūros turėtų būti užtikrinamos gyvenimo su virusu sąlygomis.