Savivaldybės atstovų teigimu, nuo karantino pradžios Kauno rajone iš viso registruota 15 susirgimo koronavirusu atvejų, keturi ligoniai jau pasveiko. Savivaldybėje gyvena daugiau kaip 100 tūkst. gyventojų, todėl šie rodikliai medikams teikia optimizmo.

„Tik du iš susirgusiųjų gydyti ligoninėje, vienas jų jau išleistas namo. Visi kiti ligoniai gydomi namuose“, – sakė Kauno rajono savivaldybės gydytoja Milda Labašauskaitė.

Ji įsitikinusi, kad prie koronaviruso plitimo stabdymo prisidės ir Garliavoje veikianti Kauno rajono karščiavimo klinika. Į ją su šeimos gydytojo siuntimu gali kreiptis viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintys Kauno rajono gyventojai, nepriklausomai nuo to, kurią pirminės sveikatos priežiūros įstaigą yra pasirinkę. Paslaugą teikia Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centras, bendradarbiaudamas su Respublikine Kauno ligonine ir Kauno rajono sveikatos priežiūros įstaigomis.

Rajono mero patarėjo Edmundo Mališausko teigimu, tiems, kurie į kliniką negali atvykti patys, transportą suteikia Kauno rajono savivaldybė. Savivaldybė taip pat gali nuvežti į mobiliuosius patikros punktus tuos gyventojus, kurie patys nuvykti negali. Nuo karantino pradžios tokios paslaugos prireikė 16 asmenų.

Kauno rajono savivaldybė artimiausiu metu planuoja pasirašyti sutartį su Šakių rajono savivaldybe, kad karščiavimo klinikoje būtų priimami ir šio krašto gyventojai.

Kauno rajono savivaldybė saviizoliacijai dėl COVID-19 yra parengusi patalpų įvairiose rajono vietose. Jos 14 dienų laikotarpiui suteikiamos neturintiems galimybės tai padaryti patiems.

Iš viso šiose patalpose buvo apgyvendinti 66 Kauno rajono gyventojai, grįžę per Vilniaus ir Kauno oro uostus, keltais arba automobiliais per pasienio patikros punktus. Daugelis, pasibaigus būtinajam laikotarpiui, jau išvykę. Šiuo metu savivaldybės suteiktose patalpose gyvena 16 asmenų.

ELTA primena, jog Kauno rajono savivaldybei teko priimti atvykusius į Kauno oro uostą keleivius, kurių nuo karantino pradžios buvo net 556.

Savivaldybė, kurios teritorijoje yra oro uostas, visus juos privalėjo pasitikti, pasirūpinti, kad būtų atlikti testai dėl koronaviruso, taip pat daugumą iš atvykusiųjų reikėjo laikinai apgyvendinti.

Su šiuo didžiuliu darbu Operacijų valdymo centras, kuriam vadovauja Savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius, sėkmingai susidorojo. Daug padėjo savanoriai, Šaulių sąjungos nariai, Kauno rajono priešgaisrinės apsaugos tarnybos ugniagesiai gelbėtojai.