Viruso plitimas. Lietuvoje nustatyti aštuoni nauji koronaviruso atvejai, o bendras skaičius išaugo iki 1070. Patvirtinus dar dvi mirtis dėl koronaviruso, bendras jų skaičius pasiekė 26-ias, pasveikusiais laikomi 101 asmuo. Pirmadienį Lietuvoje ištirti 1187 ėminiai: sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga mano, kad pagrindinė tyrimų banga jau gali būti praėjusi. Estijoje per parą mirus keturiems žmonėms, čia koronaviruso aukų skaičius išaugo iki 31, mirčių skaičius mažiausias iš Baltijos šalių išlieka Latvijoje, kur mirė penki koronavirusu užsikrėtę žmonės

Situacija Nemenčinėje. Savaitgalį naują koronaviruso židinį užfiksavus Nemenčinėje siuvykloje „Vilnika“, antradienį čia patvirtinta jau 16 užsikrėtusiųjų. Įtariama, kad iš čia virusas galėjo paplisti ir toliau – nustačius koronavirusą Vilniaus rajono globos ir slaugos namų „Senevita“ darbuotojui, manoma, kad jis užsikrėtė per siuvykloje dirbančią giminaitę. Trečiadienį planuojama pradėti tirti slaugos namų darbuotojus ir globotinius.

Palengvinimai verslui. Po griežtų suvaržymų ilgąjį savaitgalį, premjeras Saulius Skvernelis užsiminė apie pirmuosius palengvinimus, leidžiant dirbti parduotuvėms, išskyrus esančias dideliuose prekybos centruose, taip pat smulkioms remonto ir kitų paslaugų įmonėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko. Premjeras taip pat žada imtis pagalbos plano ekonomikai įgyvendinimo. Pagalbos į valstybę vis aktyviau kreipiasi pajamų negaunantis verslas bei darbuotojai.

Prezidento veto. Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį vetavo Seimo praėjusią savaitę priimtas Turizmo įstatymo pataisas, pagal kurias keleiviams, negalėjusiems išvykti į apmokėtas keliones dėl paskelbto karantino, būtų dalijami specialūs kuponai, suteikiantys teisę į atostogas vėlesniu laiku. Jo teigimu, „verslo prisiimta rizika net ir ekstremalios situacijos metu negali būti perkeliama vien ant vartotojų pečių“.

Karantino režimas. Šventinį savaitgalį šalyje vykus precedento savo mastams neturėjusiai kontrolės priemonei, kai buvo apribotas atvykimas į Lietuvos miestus ir miestelius, dirbo beveik 4 tūkst. policijos pareigūnų, taip pat savanorių ir kitų tarnybų atstovų. Patikrinta 100 tūkst. automobilių, 15 tūkst. vairuotojų nepasiekė kelionės tikslo, nes neatitiko Vyriausybės nutarime nustatytų išimčių ir turėjo apsigręžti. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, jog šiuo metu iki balandžio 27 dienos numatytas karantinas bus tęsiamas ir ilgiau.

Svarbios naujienos, nesusijusios su koronavirusu. Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Darius Jauniškis pradėjo antrą kadenciją šiose pareigose. Jo priesaiką priėmęs prezidentas šį paskyrimą vadino didelio pasitikėjimo ženklu. G. Nausėda taip pat nusprendė antrą kartą teikia Seimui siūlymą atleisti Arūną Dulkį iš valstybės kontrolieriaus pareigų, pasibaigus jo kadencijai. Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) pranešė, kad Klaipėdos savivaldybė turės grąžinti 3,9 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) lėšų dėl prieš dvejus metus pastatyto baseino pažeidimų.