„Privalome jau šiandien galvoti apie sklandų ir tinkamą visos sveikatos priežiūros sistemos funkcionavimą ateityje.

Kalbu apie planines paslaugas, kurios karantino metu sustabdytos ar pristabdytos, taip pat apie vadinamųjų nebūtinųjų paslaugų teikimą. Šiandien COVID – 19 komiteto posėdyje Sveikatos apsaugos ministerijai duotas nurodymas kartu su gydymo įstaigomis parengti planą dėl tolimesnio gydymo paslaugų teikimo“, - feisbuke rašė S. Skvernelis.

Premjeras pabrėžė, kad nedelsiant būtini sprendimai ruošiantis galimoms ateities krizėms.

„Turime pasimokyti iš klaidų ir silpnų vietų, kurias identifikavome šiomis savaitėmis. Būtina galvoti apie gydymo paslaugų plėtrą ir optimizavimą, taip pat papildomos įrangos bei priemonių įsigijimą: kad kilus kitai krizei nereikėtų karštligiškai ieškoti trūkstamų elementų užsienio valstybėse“, - rašė S. Skvernelis.

Premjeras informavo apie sprendimą, kad Vyriausybės kanceliarija ir Sveikatos apsaugos ministerija, bendradarbiaudamos su gydymo įstaigomis, turi atlikti formalumus ir suformuoti poreikį.

„Finansų ministerija turi rasti ir nurodyti finansavimo šaltinius. Pagal galimybes prisidės valstybė, tačiau svarbiausia - ieškoti bei rasti galimybes tiksliniam finansavimui, suderinus su Europos Komisija. Čia turime būti itin aktyvūs ir dirbti greitai, nelaukdami kitos ES finansinės perspektyvos“, - rašė S. Skvernelis.

Pasisakė dėl medikų darbo saugos

Kartu premjeras pasisakė dėl SAM parengtos deklaracijos medikų darbo saugos klausimu.

„Tiksliau, dėl konkretaus siūlymo užtikrinti, jog karantino laikotarpiu medikai turėtų dirbti tik vienoje gydymo įstaigoje. Ministerijos argumentas – taip siekiama išvengti galimo viruso plitimo. Suprantu nepritariančius. Suvokiame grėsmes, kad gali pritrūkti arba nelikti paslaugų rajoninėse ligoninėse, o medikai gali netekti nemažos dalies pajamų. Todėl noriu pabrėžti, jog tai ir bus tik rekomendacija - ne privalomasis nurodymas.

Tai kvietimas gydymo įstaigoms, tačiau galutinius sprendimus jos priims savarankiškai. Kai kurios ligoninės jau dirba pagal tokią rekomendaciją, kitos renkasi kitokį kelią. Bet kokiu atveju neturime ir niekad neturėsime siekio „pririšti“ medikus prie vienos darbo vietos“, - rašė S. Skvernelis.