Nusižengusių lauks baudos

Pagal Ministrų kabineto priimtą karantino sąlygų pakeitimą, viešosiose vietose reikia „dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones)“. Anksčiau tik rekomenduota dėvėti šias priemones. Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, asmenims už karantino sąlygų pažeidimus gresia bauda nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų.

Foto: DELFI / Kotryna Dagenytė

Ištuštėjusios gatvės

Ketvirtąją visuotinio karantino savaitę Kaunas visai ištuštėjęs, Laisvės alėjoje pastebimi tik pavieniai praeiviai. Rotušės aikštėje bei miesto parkuose vaikšto tik nedidelė dalis žmonių, laikosi atstumo ir dauguma nesiburia į grupes daugiau kaip po 2 asmenis.

Pastebima, kad automobilių srautas taip pat sumažėjo, tačiau didžiuosiuose prekybos centruose žmonių gausu, prie vaistinių nuolat formuojasi eilės. Nemažai verslų, įsikūrusių pagrindinėse gatvėse, užsidarė, o likusieji aptarnauja žmones pagal visus saugumo reikalavimus. Laikantis nurodytų taisyklių, gėlės Laivės alėjoje parduodamos išnešus jas į lauką ir padedant pirkėjams ant paruošto stalelio.

Foto: DELFI / Kotryna Dagenytė

Statybų sektorius nesustoja

Kaune karantinas nesustabdė ir statybų sektoriaus darbo, mieste gausu statybininkų bei darbuotojų, kurie rūpinasi miesto centre esančiais medžiais. Darbai vyksta ir Karaliaus Mindaugo krantinėje, kur statomas naujasis tiltas į Nemuno salą.

Apribojimai Velykų savaitgaliui

Primename, kad karantinas dėl koronaviruso grėsmės Lietuvoje paskelbtas kovo 13-ąją, griežtos jo priemonės įvestos nuo kovo 16-osios. Balandžio 8 dieną Vyriausybė nusprendė karantiną dar pratęsti iki balandžio 27-osios imtinai.

Taip pat bus įvedami ir griežtesni apribojimai Velykų savaitgaliui. Nuo penktadienio vakaro iki pirmadienio ryto ribojamas patekimas į miestus ir miestelius, taip siekiama išvengti viruso plitimo.