„Ką reiškia viešosiose vietose? Kur reikia dėvėti tas apsaugos priemones? Pasiaiškinome, iš principo viešoji vieta yra bet kuri vieta už jūsų namų ribų, kur jūs galite sutikti kitų žmonių, – ar vidus, ar laukas, jokio skirtumo. Jei gyvenate nuosavame name, jūsų kieme kaukė nebūtina, automobilyje nereikia, jei esate miške vienas – nebūtina. Bet darbe, gatvėje, laiptinėje ar dar kur nors, kur galite sutikti kitų žmonių, kaukę dėvėti privaloma“, – sakė G. Surplys.

Premjero patarėjas priminė, kokia tvarka galioja viešosiose vietose, kiek žmonių gali būti vienoje vietoje.

„Vakar surašyta per 80 protokolų už karantino ir saviizoliacijos nesilaikymą. Daug kas laukia paaiškinimo, kaip laikytis tų naujų ir senų įpareigojimų. Noriu atkreipti dėmesį, kad, pagal Vyriausybės nutarimus, parkuose ir kitose atvirose vietose lankytis ir būti gali ne didesnės kaip 2 asmenų grupės, išskyrus artimus giminaičius: įtėvius, įvaikius, globėjus, rūpintojus.

Būtina laikytis saugaus atstumo, jis turi būti didesnis nei 2 metrai. Reikia stengtis, kad kontaktai su kitais žmonėmis būtų ne ilgesni nei 15 minučių, laikytis asmens higienos reikalavimų“, – sakė jis.

G. Surplys tikino, kad policija nesiruošia piktnaudžiauti baudomis, tačiau piktybinius pažeidėjus tikrai baus.

„Piktybiniai pažeidėjai, kurie įspėti nenešioja tų priemonių, kaip nors kitaip piktybiškai nesilaiko karantino, tikrai bus baudžiami“, – sakė premjero patarėjas.

Delfi primena, kad Lietuvoje penktadienio rytą buvo patvirtinti 999 koronaviruso atvejai, iš viso yra ištirta per 36 tūkst. asmenų.