„Specialistai turi vertinti, ne aš – vienas dalykas. O kitas aspektas – aš nežinau, kokia medžiaga ar tos patikrinimo išvados, kurios, kaip suprantu, yra atiduotos prokuratūrai, ar tai yra tas pats dokumentas, ar yra kitas dokumentas“, – BNS trečiadienį sakė uostamiesčio vadovas.

Sveikatos apsaugos ministerijos atlikto ligoninėje atlikto patikrinimo aktą antradienį paviešino portalas atviraklaipeda.lt.

Dokumente teigiama, kad Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui ligoninė teikė neišsamius duomenis apie darbuotojus ir pacientus, turėjusius kontaktą su koronavirusu susirgusiais asmenimis, ne laiku pranešama apie sergančiuosius.

Patikrinimo akte rašoma, kad pažeidžiami ir medicininių atliekų tvarkymo saugos reikalavimai – panaudotų asmens apsaugos priemonių talpos perpildytos.

Be kita ko, išvadoje teigiama, kad dalies koronaviruso atvejų išplitimas tiek tarp personalo, tiek tarp pacientų iš dalies susijęs su infekcijų kontrolės reikalavimų nesilaikymu.

„Nežinau, ar tai ta pati medžiaga, išvados ir informacija, kuri, anot ministro, perduota prokuratūrai“, – teigė V. Grubliauskas.

Jis ketvirtadienį su savivaldybės taryba ketina aptarti situaciją Klaipėdos ligoninėje, taip pat bus aptartas ir paviešintas dokumentas.

„Kitokio neturime. Tai būtų labai gerai sužinoti iš ministro tiesiai ir nevyniojant į vatą, ar tai tas dokumentas, ar yra kažkas kito, nes dabar šiuo metu ta informacija yra prieštaringa“, – sakė meras.

„Čia nėra noras kažką išgelbėti“, – pridūrė jis.

Praėjusios savaitės pabaigoje dėl infekcijų kontrolės pažeidimų sustabdyta didelės dalies Klaipėdos universitetinės ligoninės skyrių veikla. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga užsiminė, jog dėl nustatytų pažeidimų svarstoma kreiptis į teisėsaugą.

Ligoninės steigėja yra Klaipėdos miesto savivaldybė. Miesto meras anksčiau yra sakęs, jog sprendimai dėl ligoninės vadovų atsakomybės galės būti priimti susipažinus su ministerijos išvadomis bei ketvirtadienio posėdyje išklausius ligoninės vadovą.

A. Veryga pirmadienį pranešė, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje buvo kilę daug rizikos tiek personalui, tiek pacientams užsikrėsti, tinkamai neorganizuota infekcijų kontrolė.

Ministro teigimu, nesutapo Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui ir į ligoninę nuvykusiems ekspertams pateikti duomenys dėl užsikrėtusio personalo ir pacientų, neužkirstas kelias kontaktuoti darbuotojams, dirbusiems su infekuotais pacientais ir nedirbusiems su jais.