„Nežinau, kodėl oficialūs valstybės žmonės pradeda kalbėti apie tai, kad lyg ir mažėja viruso atvejų. Tiriama vis dar per mažai, atsakymai vis dar vėluoja, todėl atpalaiduoti dabar visuomenę būtų gerokai per anksti – tuoj sulėks visi Velykų švęsti, manydami, kad jau beveik pabaiga, ir sukurs antrą bangą.

Reikėtų priešingai – didinti tyrimų skaičių, kai tam yra visos galimybės. Vilnius šiandien paprašė pradėti tirti dar tris grupes – medikus (ar kam nors dėl to kyla klausimų?), sergančių artimuosius (kurie net jei neturi simptomų, tikėtina, vis tiek serga) ir užsieniečius (neturiu paaiškinimo, kodėl jiems, net su simptomais, neleidžiama tirtis)“, – feisbuke rašė K. Žukauskas.

Meras pateikė pavyzdį, kaip, anot jo, neišnaudojami pajėgumai. Penktadienio rytą tuos duomenis atnaujino.

„Taip atrodo trijų Vilniaus mobilių testavimo punktų užimtumas šiandien vidury dienos. Raudoni - užimti laikai, mėlyni - laisvi. Turime galimybę testuoti 450 žmonių per dieną (lengvai galima padidinti iki 700), šiandien atsiųsta tik 180. Testų yra, testavimo vietų yra, norinčių testuotis 1808 neatsiunčia.
Bonus track (dar priedo - Delfi): testų atsakymai vėluoja ir po savaitę, tačiau privačios laboratorijos Vilniuje ir toliau sėdi be darbo“, - rašė K. Žukauskas.

Anksčiau jis teigė, kad Vilnius turi tris mobilius punktus, juose kas 5 min. imamas mėginys, taigi nuo 8 iki 20 h galima ištirti apie 450 žmonių.

„Pats tyrimas užtrunka labai trumpai, tai laisvai galima tankinti laiką ir daryti juos kas 3 min. – taip per dieną galėtume padaryti 700 testų“, – rašė K. Žukauskas.

Bet, pasak mero patarėjo, tam reikia kelių sąlygų – reikia švelninti algoritmą ir tirti ne tik karščiuojančius, reikia daugiau privačių laboratorijų įtraukti, reikia didinti esamų laboratorijų apsukas.

„Iš esmės čia yra trijų parašų klausimas, jei tik Sveikatos apsaugos ministerija juos sutiktų suraityti. Na bent jau parašą dėl medikų testavimo uždėtų“, – rašė K. Žukauskas.

Veryga: koronaviruso tyrimų padaugės laboratorijose baigus diegti reikiamą įrangą

Koronaviruso tyrimų padaugės laboratorijose baigus diegti reikiamą įrangą, ketvirtadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Jis tvirtino, kad Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje įranga dar testuojama ir ji dar negali dirbti didesniu pajėgumu.

„Kai ji bus paleista, per parą bus galima papildomai apie tūkstantį mėginių dar ištirti. Tikimės, kad tada tas atsilikimas ir bus išspręstas. Kol kas mes labai dideliu greičiu didiname tik ėminių apimtis. Natūralu, kad laboratorijos ne visada spėja su tuo susitvarkyti. Didelis krūvis yra patiems darbuotojams, kurie pasitelkiami ir iš kitų sektorių, kitų laboratorijų, bet tam reikia laiko“, – sakė A. Veryga.

Ta pati situacija, anot jo, yra ir Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kur įdiegus naują įrangą, planuojama žymiai padidinti tyrimų skaičių.

„Reagentų netrūksta, bet yra (ribotos – BNS) įrangos, dirbančių žmonių galimybės“, – pabrėžė jis.

Per parą nustatyti 47 nauji atvejai

Lietuvoje per parą nustatyti dar 47 koronaviruso atvejai, bendras penktadienio rytą patvirtintų infekcijos atvejų skaičius– 696, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Iš viso per parą atlikti 2809 tyrimai, bendras tyrimų skaičius – 18432, informavo ministerija.

Iki šiol šalyje nuo koronaviruso mirė devyni žmonės, kol kas pasveiko septyni asmenys.

SAM taip pat skelbia, kad maždaug tūkstančiu išaugo neištirtų mėginių skaičius – tokių mėginių yra 3288.