Tai reiškia, kad šios universitetinės klinikos teiks ne tik rekomendacijas ir patarimus, bet, prireikus, padės spręsti ir kitus svarbius klausimus, kurie kyla medikų kasdienėje veikloje. Pavyzdžiui, patars, kaip būtų galima paskirstyti pacientų srautus atitinkamuose regionuose, kaip organizuoti veiklą įstaigų viduje.

Tokį sprendimą priėmė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Įvertinus dabartinę situaciją, kai daugėja užsikrėtusių žmonių skaičius, ir siekiant kaip galima greičiau stabdyti viruso plitimą, būtina pasitelkti kuo daugiau geriausių mūsų šalies medikų profesionalų. Kuo daugiau patyrusių medikų susitelks bendrai kovai, tuo geresnių rezultatų galime tikėtis. Šios ligoninės yra geriausią gydymo praktiką turinčios įstaigos, todėl buvo sutarta suvienyti jų pajėgas, kad būtų išvengta kai kurių Europos šalių situacijos, kur koronavirusas yra sunkiai valdomas ir kasdien nusineša daugybę gyvybių“, – sako ministras A. Veryga.

Žinoma, pasak jo, jei prireiktų pajėgumų, būtų ieškoma galimybių pasitelkti ir dar daugiau profesionalių medikų pagalbos, į metodinį vadovavimą įtraukti daugiau gydymo įstaigų. Juk šiuo metu svarbiausia dirbti vieningai, susitelkus.

Pagal galiojančius teisės aktus, už metodikų parengimą nei Kauno klinikoms, nei Santaros klinikoms nemokama.