„Raginu centrinės valdžios ir savivaldos institucijas šiuo kritiniu metu deramai pasirūpinti neįgaliųjų saugumu, užtikrinti sveikatos paslaugų prieinamumą, savalaikį socialinės pagalbos teikimą. Kviečiu visus darbdavius būti solidariais ir socialiai atsakingais bei maksimaliai stengtis, kad būtų išsaugotos darbo vietos“, – rašo jis.

Pateikiame visą M. Biliaus laiško tekstą:

Tokijo olimpinės ir paralimpinės žaidynės nukeltos į 2021 metus.

Lietuvos paralimpinis komitetas palaiko šį nelengvą, tačiau reikalingą sprendimą, kurį Tarptautinis olimpinis komitetas priėmė po konsultacijų su Tarptautiniu paralimpiniu komitetu, Tokijo žaidynių šeimininkės Japonijos vadovais, žaidynių organizatoriais, atletais.

Sprendimą padiktavo precedento neturinti situacija, kurioje atsidūrė pasaulis, kovojantis su ypač pavojingu virusu COVID-19. Kova vyksta dėl kertinių vertybių – žmonių sveikatos ir gyvybių.

Nukeltos Tokijo žaidynės – gyvybiškai svarbus sprendimas tiesiogine prasme. Prioritetas yra apsaugoti žaidynių dalyvius: sportininkus, žiūrovus, savanorius, žiniasklaidos atstovus.

Priėmus sprendimą dėl žaidynių nukėlimo, sportininkams bus daugiau aiškumo. Viliamės, kad kova su virusu bus sėkminga ir gyvenimas po truputį grįš į įprastą ritmą, o sportininkai atgaus šansą deramai pasirengti ir išsikovoti vietas žaidynėse, apie kurias svajojo beveik ketverius metus.

Mieli sportininkai, suprantu jus ir palaikau. Užtikrinu jus, kad Lietuvos paralimpinis komitetas tęs treniruočių stovyklų, varžybų finansavimą, medicininių tyrimų, papildų programas, bus toliau mokamos paralimpinės stipendijos, kurias gauna dešimtys atletų.

Pradedame konsultacijas su Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dėl aukšto meistriškumo programų, valstybės stipendijų sportininkams, kitų klausimų.

Suprantu, kad kiekvienas turite daug įvairių klausimų dėl ateities. Užtikrinu, kad informuosime jus visais aktualiais klausimais, kai tik bus priimti reikiami sprendimai.

Ačiū jums už kantrybę ir socialiai atsakingą elgesį karantino metu. Paralimpiniams atletams turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Šie žmonės galingi savo dvasia, bet ne retai yra lydimi fizinės sveikatos būklių, dėl kurių dabartinėje situacijoje patenka į rizikos grupę.

Tuo pačiu raginu Lietuvos visuomenę nepamiršti, kad rizikos grupei priklauso tūkstančiai žmonių, turinčių negalią. Jie šiandien yra ypač pažeidžiami. Visi kartu privalome juos saugoti ir tausoti.

Raginu centrinės valdžios ir savivaldos institucijas šiuo kritiniu metu deramai pasirūpinti neįgaliųjų saugumu, užtikrinti sveikatos paslaugų prieinamumą, savalaikį socialinės pagalbos teikimą.

Kviečiu visus darbdavius būti solidariais ir socialiai atsakingais bei maksimaliai stengtis, kad būtų išsaugotos darbo vietos, tarp jų – ir neįgalių asmenų. Suteikite galimybę dirbti nuotoliniu būdu.

Prašau kiekvieno jaunesnio amžiaus ir sveiko Lietuvos žmogaus ištiesti pagalbą silpnesniam. Gal jūsų kaimynas serga cukriniu diabetu ar širdies liga? Nebūkite abejingi ir pasiūlykite savo pagalbą: nupirkite ir atneškite maisto, išmeskite šiukšles, patikrinkite pašto dėžutę.

Kartu mes galime išsaugoti gyvybes.

Laikykimės Pasaulio sveikatos organizacijos ir LR Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų, skirtų kovai su viruso COVID-19 plitimu: paisykime higienos, viešose vietose laikykimės saugaus atstumo ir naudokimės apsaugos priemonėmis, o nesant būtinybei tiesiog neikime iš namų.

Nuo mūsų sąmoningumo priklauso ateitis.