Delfi primena, kaip taisyklingai užsidėti apsauginę vienkartinę kaukę ir kokių taisyklių laikytis ją dėvint bei nusiėmus. Visą instruktažą galite žiūrėti vaizdo reportaže.

„Neretai kaukė užsidedama ryte ir su pertraukomis dėvima visą dieną. Užsidėjau ryte, nusiėmiau, pavalgiau, užsidėjau tą pačią kaukę. Vėl nusiėmiau, vėl atsigėriau, užsidėjau tą pačią kaukę. Tai čia didžiausia klaida“, – anksčiau Delfi laidai „Sveikatos receptas“ aiškino „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Juodsnukytė.

Vaistininkė priminė, kad bėgant laikui kaukės efektyvumas mažėja, ji sudrėksta nuo kvėpavimo.

„Nuo mūsų oro vis tiek prisirenka drėgmės, kaukė peršlampa ir nebetenka efektyvumo. Kaukė efektyvi būna apie dvi, tris valandas“, – kalbėjo specialistė.

Anot vaistininkės, ne visi pirkėjai žino, kaip teisingai užsidėti apsauginę kaukę, o tai yra ypač svarbu.

„Kaukę dedamės mėlyna (žalia) puse į išorę. Kaukė turi viršų ir apačią, jos nėra vienodos. Vieną siūlę paėmę jausite, kad ji yra kietesnė. Ten yra tokia metalinė viela, kurią jūs išsilankstote pagal savo nosį, o apatinė, minkšta dalis skirta smakrui.

Truputėlį per vidurį sulenkus kaukę ją reikia dėti tiksliai pagal nosį, tada užkabinti už ausų ir patempti apačioje, kad uždengtų smakrą. Ir tada visą gražiai prispausti“, – aiškino J. Juodsnukytė.

Vaistininkė priminė, kad nuėmus kaukę reikia ją išmesti ir nenaudoti antrą kartą, nes ji yra vienkartinė. Taip pat, pabrėžė specialistė, po kaukės nuėmimo būtina iš karto nusiplauti rankas ir neliesti veido.

„Dažnai būna, kad žmonės nuima kaukę ir iš karto pradeda čiupinėti veidą. Veidas per tas dvi valandas būna truputį padrėkęs ir jeigu nešvariomis rankomis jį liesite, galite perduoti bakterijas ar virusus ant veido“, – kalbėjo vaistininkė.