Vyriausybės kanceliarija pranešė, jog į dvi darbo grupes subūrė pareigūnus iš skirtingų institucijų, kurie ieškos tolimesnių šios situacijos sprendimų.

Premjero Sauliaus Skvernelio potvarkiu sudarytos darbo grupės spręs klausimus, susijusius su materialinių išteklių aprūpinimu ir sklandžiu mokėjimų užtikrinimu valstybės lygio ekstremaliosios situacijos dėl koronaviruso metu, koordinuoti ir spręsti, teigia kanceliarija.

Materialinių išteklių aprūpinimo darbo grupei pavesta koordinuoti valstybės institucijų ir įstaigų veiksmus, organizuojant ir užtikrinant sklandų būtinųjų išteklių, tokių kaip apsaugos priemonės, reagentai ir kitų įsigijimą ir pristatymą į Lietuvą.

Darbo grupė taip pat teiks siūlymus Vyriausybei, Ekstremalių situacijų komisijai ir valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovui, kokių priemonių reikia materialinių išteklių aprūpinimui užtikrinti. Darbo grupei vadovaus Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis.

Darbo grupei klausimams, susijusiems su sklandžiu mokėjimų užtikrinimu, koordinuoti ir spręsti vadovus finansų viceministras Darius Sadeckas. Į šią darbo grupę įtraukti finansų, susisiekimo, sveikatos apsaugos, Lietuvos banko atstovai ir kiti atsakingi pareigūnai.

Šiai darbo grupei pavesta koordinuoti valstybės institucijų ir įstaigų veiksmus, siekiant užtikrinti sklandų mokėjimų už būtinuosius materialinius išteklius įvykdymą valstybės lygio ekstremaliosios situacijos metu.

Pavestoms užduotims vykdyti leista pasitelkti nepriklausomus ekspertus, valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų ir organizacijų atstovus.

Vyriausybės teigimu, pasitelkiant būtiną diplomatinių atstovybių ir kitų institucijų pagalbą, dedamos visos pastangos tam, kad Lietuvą kaip įmanoma greičiau pasiektų reikalingi reagentai ir apsaugos priemonės. Dalis reagentų jau yra pakeliui į Lietuvą ir artimiausiu metu pasieks šalies laboratorijas. Iš viso užsakyta beveik 200 tūkstančių reagentų.

Vyriausybei sulaukus nemažai kritikos dėl apsaugos priemonių medikams, „Laisvės TV“, aukok.lt ir maltiečiai skelbia surinkę 662 tūkst. eurų paramos šioms priemonėms įsigyti. Visuomenininkai feisbuke nurodo, kad gydymo įstaigoms jau pirmadienį bus padalinti pirmieji 13 tūkst. respiratorių, jiems įsigyti skirta 100 tūkst. eurų.

Lietuvoje iki šiol patvirtinti 129 užsikrėtimo koronavirusu atvejai.