„Traukinys ką tik pajudėjo, juo vyksta 61 keleivis. Jis turėtų po 12 valandų būti Kaune“, – BNS sakė „Lietuvos geležinkelių atstovas spaudai Mantas Dubauskas.

Anot jo, traukinys iš Frankfurto prie Oderio pajudėjo apie 16.20 val., Lenkijos pasieniečiams patikrinus keliautojų sveikatą.

Tuo metu susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius žurnalistams Seime sakė, kad tarp keliaujančiųjų yra tik 35 Lietuvos piliečiai. Likę, tikėtina, yra Estijos ir Latvijos piliečiai.

Traukinio reisas keliskart atidėtas keleiviams dėl užsikimšusių kelių nespėjant atvykti į stotį.

Lietuviai Vokietijos ir Lenkijos pasienyje strigo, kai Lenkija naktį iš šeštadienio į sekmadienį uždarė šalies sienas dėl koronaviruso plitimo. Situaciją paaštrino lenkų sprendimas konvojumi nepraleisti lengvųjų automobilių.

Į Lietuvą grįžti norintys šių automobilių vairuotojai, paleidę keleivius, turi nuvykti į maždaug už 400 kilometrų esantį Zasnico jūrų uostą.

J. Narkevičius patvirtino, kad keltas išvyks 22 valandą vietos laiku (23 val. Lietuvos laiku), tačiau, jei reikės, vairuotojų bus laukiama ilgiau.

Ministras priešpiet sakė, jog į keltą iš Zasnico uosto išvykti registravosi tik apie 30 automobilių, kai vietų yra apie 250. Keltu galės grįžti tik automobiliai su vairuotojais.

Užsienio reikalų ministerija skelbė, kad traukinyje iš viso numatyta 650 vietų keleiviams, kelte gali būti priimama 250 automobilių su vairuotojais.

Lietuvai spaudžiant spręsti problemas pasienyje, Lenkija sutiko atidaryti antrąjį pasienio punktą Lazdijuose, taip pat į Lenkiją aptarti situacijos antradienį vyksta Lietuvos vyriausybinė delegacija.