Kretingos rajono meras Antanas Kalnius sako, kad žinia, apie Rietaviškio pramogavimą „Atostogų parke“ nekelia saugumo jausmo. Anot mero, po Ekstremalių situacijų posėdžio jis asmeniškai aplankė ne vieną verslo atstovą ir skatina žmones elgtis atsakingai.

„Bendravau ir su „Atostogų parko“ vadovais, jie jau paskelbė, kad nuo vidurnakčio užsidaro. Dabar visų susekti, kas kur lankėsi, dabar jau susekti nebeįmanoma, tačiau reaguoti į situaciją būtina rimtai. Žinia apie ligą sklinda jau ne pirmą dieną ir net ne pirmą savaitę, tačiau žmonės vis dar dažnai elgiasi neadekvačiai ir neatsakingai“, – sako A. Kalnius.

Kretingos rajono meras sako, kad tęs bendravimą su verslo atstovais, kad bendromis jėgomis būtų suvaldyta esama situacija kuo greičiau.

„Atostogų parko“ tinklapyje skelbiama, kad atsižvelgiant į LR Vyriausybės kovo 14 dieną priimtą sprendimą dėl karantino, sveikatinimo ir gydymo kompleksas laikinai stabdo savo veiklą nuo kovo 16 d. 00.00 val. iki kovo 30 d. 24.00 val.

Įmonė taip pat išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigiama, kad nuo kovo 13 dienos
„Atostogų parko“ Vandens ir pirčių erdvėje buvo teikiamos tik gydomosios procedūros – lankytojai į baseinus ir pirtis įleidžiami nebuvo.

Pranešimas žiniasklaidai

Po viešai paskelbtos informacijos apie tai, kad COVID-19 virusu sergantis asmuo leido laiką „Atostogų parke“, oficialiai patiksliname visuomenei pateikiamą informaciją.

Gerbiame visus sąmoningus žmones, kurie laikosi visų SAM ir Vyriausybės nurodymų ir rekomendacijų, esame sukrėsti žinios, kad kai kurie grįžę iš užsienio šalių jų nesilaiko. Tik atsakingas žmonių elgesys gali padėti suvaldyti COVID-19 viruso plitimą.

Nuo kovo 13 dienos „Atostogų parko“ Vandens ir pirčių erdvėje buvo teikiamos tik gydomosios procedūros – lankytojai į baseinus ir pirtis įleidžiami nebuvo.

Yra nukelti ar atšaukti visi planuoti renginiai, atvykusiems viešbučio svečiams nemokamai suteikiama gydytojo konsultacija, matuojama kūno temperatūra ir nemokamai suteikiami gydomosios haloterapijos (druskų kambario) seansai.

Raginame visus lankytojus, kurie lankėsi sveikatinimo ir gydymo komplekse „Atostogų parkas“ nuo kovo 10 iki kovo 12 dienos stebėti savo ir artimųjų sveikatos būklę, laikytis Vyriausybės rekomenduojamos saviizoliacijos ir saugoti aplinkinius.

„Atostogų parko“ darbuotojams, galimai turėjusiems kontaktą su sergančiuoju, bus suteiktas nedarbingumas ir sudarytos sąlygos būtinai saviizoliacijai.

Nuo kovo 16 dienos vidurnakčio „Atostogų parkas“ laikinai sustabdo savo veiklą iki Vyriausybės paskelbto karantino pabaigos. Šiuo laikotarpiu numatyta išleisti vandenį iš visų vidaus ir lauko baseinų, atlikti sustiprintą visų „Atostogų parko“ patalpų dezinfekciją.

Jei Vyriausybės sprendimu būtų nutarta karantiną pratęsti, „Atostogų parko“ taip pat numato pratęsti laikinųjų prevencinių priemonių taikymą.

Pastarąsias dvi savaites – sustiprinta patalpų dezinfekcija

Sveikatinimo ir gydymo komplekso „Atostogų parkas“ lankytojų ir viešbučio svečių sveikata ir saugumas – itin svarbūs faktoriai. Šalyje susiklosčius ypatingai padėčiai, į ją buvo reaguota itin atsakingai, operatyviai ir laikantis visų Vyriausybės ir SAM paskelbtų apribojimų ir rekomendacijų.

Tik sužinojus apie didėjančią COVID-19 viruso grėsmę – jau daugiau nei dvi savaites – visos sveikatinimo ir gydymo komplekso „Atostogų parkas“ patalpos ir paviršiai dėl lankytojų saugumo buvo papildomai, dažniau nei įprasta, valomi dezinfekcinių savybių turinčiu skysčiu, patalpos papildomai vėdinamos nustatytais intervalais.

Rūpindamasi lankytojų ir visuomenės saugumu, kovo 14 dienos popietę, nelaukiant Vyriausybės paskelbto nutarimo dėl šalyje skelbiamo karantino, „Atostogų parko“ vadovybė, pasitarusi su Kretingos rajono meru, nusprendė visiškai stabdyti „Atostogų parko“ veiklą nuo kovo 16 d. 00:00 val.

Nelaukiant numatyto karantino pradžios termino, jau kovo 15 dieną „Atostogų parke“ buvo dar labiau sugriežtintos laikinosios prevencijos priemonės: atšaukiamos viešbučio rezervacijos, nebeteikiamos jokios procedūros, dar labiau apribota restoranų veikla, užtikrinant, kad viešbučio svečiai galėtų gauti kokybiškas ir saugias maitinimo paslaugas.