Vilniaus „Santaros“ medicinos klinikų atstovė komunikacijai Jolanta Normantienė sako apie konkretų atvejį kol kas neturinti informacijos, tačiau abejoja, ar tokia situacija galėjo nutikti.

„Pacientai, kurie įtariami dėl koronaviruso, laikomi izoliuotose palatose po vieną. Tam turime įrengę specialų korpusą”, - teigia klinikos atstovė.

Su „Delfi“ susisiekęs vyras pasakojo, kas nutiko penktadienio vakarą, kai pasijutęs blogai išsikvietė greitosios medicinos pagalbos ekipažą.

Nuosavame name gyvenantis vyras sako, kad Norvegijos šiaurėje turi žuvininkystės verslą. Kovo 3-ią dieną vyras iš Oslo parskrido į Vilnių. Lėktuve, pasak jo, buvo nemaža Italijos piliečių grupė.

Prastai vyras pasijuto savaitės pradžioje – ėmė kosėti, pakilo temperatūra, prasidėjo sloga. Sunerimęs vilnietis išsikvietė medikus.

Sužinoję, kad vyras galėjo turėti kontaktų su iš stipriai koronaviruso paveiktos šalies atvykusiais asmenimis, medikai priėmė sprendimą ištirti pacientą dėl koronaviruso.

„Man buvo keista, kad mėginio tyrimui negali paimti mano namuose, kur aš galėčiau toliau likti saugiai laukti rezultatų, nekeliant aplinkiniams grėsmės. Tačiau buvo paaiškinta, kad mėginį gali paimti tik klinikose”, - sakė Eimantas.

Jis teigia, kad nuvykus į medicinos įstaigą, personalas pusvalandį sugaišo, kol gavo galimybę patekti į vidų.

„Niekas neko nežino, durys užrakintos, laukėme, kol kas atidarys. Vėliau mane pasodino bendrame priimamajame, kur buvo pilna pacientų. Dalis personalo buvo be apsaugos priemonių”, - sako vilnietis.

Vyras teigia, kad po apžiūros iki paimant mėginius tyrimams, jis buvo uždarytas į palatą, kurioje gulėjo karščiuojantis vyras. Jis sakėsi grįžęs iš Italijos, ir laukiantis tyrimų dėl koronaviruso.

„Pasakiau, kad tikrai nesirengiu likti čia per naktį ar ilgiau, nes jei nesu užsikrėtęs, tai tikimybė užsikrėsti nuo palatos kaimyno – didžiulė. Man pagrasino baudžiamąja atsakomybe, sakė, kad neims mėginio, jei neliksiu stacionare. Tik po to, kai paklausiau, ar įstaiga pasirengusi atsakyti už pasekmes, kas bus, jei aš užsikrėsiu, man buvo leista grįžti, pasirašius apie tai specialiame atsisakymo lape”, - sakė vyras.

Klinikos atstovė J. Normantienė teigė šiuo metu negalinti komentuoti situacijos, nes apie buvusį incidentą nieko nežinanti. Moteris teigė, kad savaitgalį išsiaiškinti situaciją bus keblu, nes budintys gydytojai tiesiog neturi tam laiko dėl itin didelio darbo krūvio.

Tačiau ji sakė kad toks atvejis, vargu, ar galėjęs būti, nes klinika yra ėmusis visų būtinų prevencijos ir saugos priemonių.

„Yra įrengtas visas specialus korpusas, ligoniai, kuriems tik įtariamas koronavirusas, laikomi palatose po vieną. Iš viso penktadienį per parą tyrimams atidavėme 24 mėginius, viena siš jų buvo teigiamas”, - sakė J. Normantienė.

Eimantas teigia, kad prielaidą, jog buvo patalpintas į bendrą palatą su koronavirusu sergančiu asmeniu, padarė perskaitęs apie susirgusiojo požymius žiniasklaidoje.

J. Normantienė teigė negalinti tokios infomacijos nei patvirtinti, nei paneigti, nes tam reikia daugau duomenų, o jų gavimą ir teikimą reglamentuoja Asmens duomenų apsaugos įstatymas.

Tuo tarpu vilnietis stebėjosi, kodėl dabar nustatyta tyrimų paėmimo tvarka didina pavojų užsikrėsti: “Jei tyrimus paimtų namuose, medikai, nereikėtų galimai sergančio asmens po sveikatos įstaigas vežioti ir sudaryti kontaktų galimybę su kitais ligoniais”, - sakė vyras.

Jis teigė užjaučiantis personalą, kuris jam pasirodė esąs labai pailsęs: “Ten tikrai darbo krūviai sunkiai įsivaizduojami”.

Su tuo, kad darbo klinikose daug, sutinka ir įstaigos atstovė.

„Medikų darbas yra labai sunkus, tačiau mes esame susitaikę su tuo, žinome, kad negaluoajntys pacientai gali būti ir mažiau pakantūs, ir suirzę. Puikiai suvokiame, kad situacija ateinančiomis savaitėmis tik sunkės, todėl jau dabar planuojame naujai papildomas personalo komandas, kurios bus apmokytos priimti koronavirusu įtariamus pacientus”, - sakė „Santaros” klinikų komunikacijos vadovė J. Normantienė.