Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, visos šios šalys yra rizikingos, jose vyksta koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos) plitimas visuomenėje.

„Apskritai rekomenduojame niekur nekeliauti mėnesį, jei prireiks – ir ilgiau. Šiuo atveju drastiškų priemonių – besąlyginių draudimų išvykti – imamės dėl tų, kurie vis dar nenori išgirsti ir suprasti, kad rizikuoja ne tik savo sveikata, bet ir savo artimųjų, ypač senyvo amžiaus ir sergančių lėtinėmis ligomis, gyvybėmis“, – sako ministras A. Veryga.

Numatyta, kad šis draudimas negalios tik krovinių vežimui, t. y. kroviniai galės būti gabenami.

Visi, į Lietuvą atvykę iš Kinijos, Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos, Singapūro, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Austrijos, Danijos, Nyderlandų, Šveicarijos ir Egipto, 14-ka dienų turi izoliuotis namuose (saviizoliuotis). Tai privalomas reikalavimas, už kurio nepaisymą gresia atsakomybė.


Pasak Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro A. Verygos, klausimų, ar grįžus iš šių teritorijų eiti į darbą, mokymosi įstaigą, parduotuvę ar net į teatrą, koncertą, kurių, deja, iki šiol dar kilo, žmonėms turėtų nelikti.

„Jau yra priimtas sprendimas, kad nuo šiandien vakaro į Lietuvą bus draudžiama atvykti užsieniečiams, išskyrus tuos, kurie turi oficialius leidimus dirbti. Tuo metu visi grįžę iš 18 šalių, į kurias galbūt išvyko, kai jos nebuvo rizikingos, sugrįžę privalės dvi savaites likti namuose. Ir tai jau nebe solidarumo, pilietiškumo, bet rimtos atsakomybės klausimai“, – sako ministras A. Veryga.
Visos šios šalys, iš kurių grįžus privalu izoliuotis, yra rizikingos, jose vyksta koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos) plitimas visuomenėje.

Primename, kad visų keliautojų, grįžusių iš paveiktų teritorijų, ir toliau prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą bei 14 dienų sekti savo sveikatos būklę.

Tuo atveju, jei sveikatos stebėjimo metu išsivysto ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), nedelsiant skambinti nemokama Koronos karštąja linija 1808, pranešti apie susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų nurodymus.