„Gavome žinių, kad žmonės, dirbantys biudžetinėse įstaigose, nuo pirmadienio verčiami išeiti atostogų. Taip kai kurios įstaigos, panašu, mėgina taupyti šalį ištikusios krizės sąskaita. Vyriausybė privalo užtikrinti, kad karantino metu žmonės nebūtų vejami neapmokamų ar kasmetinių atostogų, tai – Ministrų Kabineto pareiga”, – Eltai sakė G. Paluckas.

Pasak LSDP lyderio, šalyje susiklosčiusi situacija dėl koronaviruso grėsmės niekaip nesusijusi su tuo, kad kai kurie darbuotojai negali atlikti savo funkcijų.

„Vyriausybė, kiek tai jos galioje, turi užkirsti kelią nesąžiningiems įstaigų vadovų veiksmams. Negali būti jokios savivalės, jokių prievartinių varinėjimų į apmokamas ar neapmokamas atostogas. Tai, kad žmonės dėl ekstremalios situacijos negali atlikti darbų - ne jų kaltė. Žmonės negali būti už tai baudžiami finansiškai”, – pridūrė G. Paluckas.

Ketvirtadienį Ministrų Kabinetas nutarė iki kovo 27 dienos uždrausti visus renginius šalyje. Bus taikomos tik nedidelės išimtys. Kartu nuspręsta dviem savaitėms stabdyti ugdymo įstaigų veiklą.