Pasak politiko, NSGK reikia tirti ne VSD veiklą dėl reiškiamų kaltinimų, esą ši žvalgybos institucija rinko informaciją apie tuometinio kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos komandos žmones bei diplomatą Vygaudą Ušacką, bet patį parlamentarą Vytautą Baką. Socialdemokratas pabrėžia, kad, jo nuomone, ažiotažą sukėlusia istorija tiesiog siekiama pakenkti dabartiniam VSD vadovui Dariui Jauniškiui bei įgyti populiarumo artėjant rinkimams.

„Kalbant apie šių dienų išpūstą skandalą, manau, kad jis yra susijęs su Valstybės saugumo departamento vadovo keitimu ir vieno politiko asmeniniais kryžiaus karais, siekiant populiarumo prieš rinkimus. Manau, kad ne VSD, bet poną Baką reikia tirti, nes jo manipuliacija, pseudoinformacija ir iš piršto laužti kaltinimai prielaidų pavidalu, kad „kas galėtų paneigti“, trikdo visuomenę. Tuo tarpu į klausimus, kurie jam yra užduodami: žmogau, kur tu buvai, kodėl komiteto nariams (informacijos – ELTA) nepateikei, kodėl pusantrų metų laukei – į visą tai ponas Bakas nemato reikalo atsakinėti“, – „Žinių radijui“ kalbėjo G. Paluckas.

„Tokių herojų, ant balto žirgo jojančių į rinkimus ir manipuliuojančių pseudoinformacija turėtų būti mažiau“, – akcentavo socialdemokratas.

ELTA primena, kad V. Bakas pateikė informaciją, neva VSD vadovybės nurodymu 2018-2019 metais žvalgyba rinko informaciją apie tuomečio kandidato į prezidentus G. Nausėdos aplinką ir diplomatą V. Ušacką. Pasak V. Bako, šią informaciją jis, dar būdamas NSGK vadovu, gavo iš aukšto rango žvalgybos pareigūno. Savo ruožtu VSD teigia, kad informacijos apie asmenis nerinko, griežtai laikėsi įstatymų. Šiuo metu Seimo NSGK atlieka tyrimą dėl VSD situacijos.