Nors, tikina anksčiau „valstiečių“ partijai priklausęs V. Pranckietis, pasiūlymų rinkimams jis sulaukia įvairių – tikrai atmestų tuos kvietimus, kuriuos jam siųstų radikaliomis idėjomis besižarstančios partijos.

V. Pranckietis atmetė ir konservatorius palikusio Rimanto Dagio užuominas, kad jis esą gali jungtis prie jo vedamos naujai įsteigtos politinės jėgos.
Rimantas Dagys anonsuodavo, kad aš esu ten, bet mano tokio atsakymo niekada nebuvo“, - 15min tikino V. Pranckietis. Pasak jo, R. Dagio suburta Krikščionių sąjunga nepateikė atsakymų į jam labiausiai rūpimus klausimus. Todėl, akcentavo jis, su šia naujai įsteigta partija jam tiesiog nėra pakeliui.

„Buvo mano paklausimai apie programą, koks tai bus darinys, kiek bus radikali programa. Aš negavau atsakymų į tuos klausimus todėl aš nematau savęs šioje veikloje“, - sakė V. Pranckietis.

Parlamento vadovo teigimu, jis atsisakytų ir kitų kvietimų, jei šie būtų pasiųsti radikalias idėjas skelbiančių politinių jėgų.

„Nenorėčiau turėti nieko bendro su tais, kurie skelbia radikalais idėjas“, - sakė Seimo pirmininkas.

Kaip vieną iš radikalių idėjų, kurios jis nepalaikytų, V. Pranckietis įvardino šūkį „Lietuva lietuviams“.

„Manau, kad mes turime būti plačiąją prasme lietuvių tauta, o ne siaurąja ir tokios idėjos man yra svetimos“, - teigė V. Pranckietis, žurnalistei patvirtindamas, kad viena tokių politinių jėgų – pastarąjį šeštadienį profesoriaus Vytauto Radžvilo ir Vytauto Sinicos su bendražygiais įsteigta dešinės pakraipos partija „Nacionalinis susivienijimas“.

Seimo vadovo teigimu, bent jau kol kas jis save matytų kaip savarankišką kandidatą, dalyvaujantį vienmandatėje apygardoje.