„Pateikimo nebus. Pirmadienį apie tai bus supažindintas prezidentas, kad bus įgyvendinama Vyriausybės programa, ir vienos ministerijos neliks. Tai nebus mechaninis jungimas. Bus peržiūrimos visų ministerijų funkcijos, kaip sustiprinti ir padaryti europinėje darbotvarkėje iššūkius atliekančią ministeriją, kuri apimtų ekonomiką, energetiką, inovacijas ir klimato kaitą“, - sakė S. Skvernelis.

Pasak jo, tai ketinama padaryti iki Seimo rinkimų.

„Tai bus padaryta dar šios politinės kadencijos metu. Bet iš esmės tai bus taikytina XVIII Vyriausybei. Mes planuojame, kad tai įsigaliotų spalio 1 dieną“, - sakė S. Skvernelis.

Karbauskis irgi kalbėjo apie ministerijų jungimą

Kaip rašė ELTA, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis įsitikinęs, kad Energetikos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bus sujungtos dar šioje Seimo kadencijoje, nors energetikos ir inovacijų ministro kandidatūra ir būtų surasta.

„Tos ministerijos bus sujungtos, tam reikia ir įstatymus pakeisti. Jos fiziškai, juridiškai bus sujungtos iki kitos kadencijos. Susirinkęs kitas Seimas, jau turės kitą ministeriją ir, atitinkamai, jai ieškos ministro (...) Visus sprendimus priimsim iki Seimo rinkimų“, – „Žinių radijui“ sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, šių ministerijų sujungimas buvo numatytas partijos programoje. „Kadangi Energetikos ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijų sujungimas yra mūsų rinkimų programoje, mes tai ir padarysime. Taip dabar svarstoma ir dėl kai kurių funkcijų, kurios dabar yra Aplinkos ministerijoje perduoti tai pačiai sujungtai ministerijai.

Kiek atsimenu, buvo diskusija dėl statybų sektoriaus, nes Aplinkos ministerija ir išduoda leidimus ir po to kontroliuoja, kas nėra savaime suprantama ir teisinga, nes ministerija atlieka dvi funkcijas, kurios turėtų būti skirtingose ministerijose“, – teigė jis.

ELTA primena, kad prezidentas Gitanas Nausėda siūlo dar iki Seimo rinkimų sujungti Ekonomikos ir inovacijų bei Energetikos ministerijas. Be to, sujungtai ministerijai būtų pavesta iš Aplinkos ministerijos perimti kuruoti su klimato kaita susijusius klausimus.

Pasak prezidento patarėjo Antano Bubnelio, ar teikti kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministro postą, ar jungti dvi ministerijas, turės apsispręsti pats Saulius Skvernelis.

Prezidentas vasario 12 d. nesutiko skirti Luko Savicko į ekonomikos ir inovacijų ministrus. Komentuodamas Prezidentūros verdiktą, premjeras S. Skvernelis užsiminė, kad atsisakymą į ministrus skirti L. Savicką supranta kaip Prezidentūros reakciją į valdančiųjų ir prezidento nesutarimus dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus.