„Jeigu bus paskirtas ministras, ministerijos vis tiek bus jungiamos. Šitas klausimas nėra susijęs su tuo, ar bus paskirtas ministras, ar nebus“, – trečiadienį Žinių radijui tvirtino politikas.

„Kadangi Energetikos bei Ekonomikos ir energetikos ministerijų sujungimas yra mūsų rinkimų programoje, mes tą padarysime“, – pridūrė jis.

R. Karbauskio teigimu, svarstoma sujungtai ministerijai perduoti ir kai kurias Aplinkos ministerijos funkcijas.

„Taip, yra svarstoma dėl kai kurių funkcijų, kurios dabar yra Aplinkos ministerijoje, perdavimo sujungtai ministerijai. Diskusija buvo ir dėl statybų sektoriaus, nes dabar Aplinkos ministerija ir išduoda leidimus, ir po to kontroliuoja, kas nėra savaime suprantama ir teisinga“, – tvirtino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas.

Anot jo, ministerijos bus sujungtos iki naujo Seimo kadencijos pradžios, tai yra maždaug šių metų lapkričio vidurio.

„Susirinkęs kitas Seimas jau turės vieną ministeriją ir atitinkamai jai ieškos ministro“, – teigė R. Karbauskis.

Apie galimą ministerijų jungimą pirmadienį kalbėta ir per prezidento bei premjero susitikimą. Tačiau tuomet prezidento Gitano Nausėdos atstovas Antanas Bubnelis žurnalistams sakė, kad situacija dėl ekonomikos ministro gali būti sprendžiama dviem būdais – premjerui teikiant naują kandidatą arba šią ministeriją sujungiant su kitomis ministerijomis.

Ekonomikos ir inovacijų ministro pareigos laisvos nuo pernai gruodžio, kai buvęs ministras Virginijus Sinkevičius pradėjo eiti aplinkos eurokomisaro pareigas. Praėjusį mėnesį prezidentas atmetė premjero patarėjo Luko Savicko kandidatūrą tapti ministru.