Teisingumo ministerija penktadienį pranešė, kad įvertinusi steigiamos Krikščionių sąjungos pateiktus duomenis ir dokumentus, konstatavo, jog jos narių skaičius neatitinka teisės aktuose nustatytų reikalavimų.

„Šie dokumentai ir duomenys nebus tvirtinami, tačiau tai neatima teisės iš naujo pateikti dokumentus, pataisytus pagal nustatytą tvarką“, – teigiama pranešime.

Politinių partijų įstatymas numato, kad steigiama partija Lietuvoje privalo turėti ne mažiau kaip 2 tūkst. steigėjų.

Teisingumo ministerijai pateiktame Krikščionių sąjungos steigėjų sąraše nurodyti 2288 asmenys. Tačiau, sutikrinus sąrašą su Gyventojų registro duomenimis, taip pat su kitų politinių partijų narių sąrašais, paaiškėjo, kad sąraše yra tik 1903 teisingų įrašų.

„136 asmenys, kurie išreiškė norą būti partijos steigėjais, priklauso kitoms partijoms“, – konstatavo ministerijos specialistai.

Įstatymai leidžia tuo pačiu metu būti vienos partijos nariu.

Be to, Krikščionių sąjungos pateiktame steigėjų sąraše 194 asmenų vardas arba pavardė nesutampa su Gyventojų registro duomenimis, todėl šie duomenys priskiriami prie klaidingų įrašų.

Sąraše taip pat rasta asmenų su nurodyta neteisinga asmens kodo struktūra.

Krikščionių sąjungos steigiamasis suvažiavimas įvyko vasario 8 dieną Vilniuje. Jame dalyvavo 241 delegatas, anot organizatorių, su įgaliojimais atstovauta 2210 steigėjų.

Partijos pirmininku išrinktas Seimo narys R. Dagys, patvirtinta programa, įstatai.

Įstatyme numatyta, kad įkurti partiją gali ne mažiau kaip 2 tūkst. asmenų.