Vyriausybė tikrai turi pasistengti įrodyti, kad šios naujos pozicijos skirtos dėl to, kad atsirado naujos funkcijos, naujų papildomų darbų“, – LRT radijui sakė P. Mačiulis.

Anot prezidento patarėjo, naujiems viceministrams dar reikės laiko priprasti prie naujų pareigų.

„Žinome visi puikiai, bet kuriam žmogui atėjus į tokią svarbią poziciją, kaip ministro, viceministro, premjero ar dar kažkieno, tikrai yra adaptacinis laikotarpis, kai žmogus įsivažiuoja į darbus, tai trunka tris keturis mėnesius.

Žinant, kad liko šeši mėnesiai iki kitų rinkimų, tai tokio žmogaus net ir tokioje svarbioje pozicijoje produktyvumas gali būti labai nedidelis. Dėl to tikrai užakcentuoju, kad labai svarbu, jog tiek ministrai, tiek Vyriausybė tikrai įrodytų, kad yra objektyvūs dalykai, kodėl turi būti paskirti nauji žmonės“, – teigė P. Mačiulis.

Vyriausybė trečiadienį nutarė Susisiekimo ir Kultūros ministerijose didinti viceministrų skaičių iki keturių. Iki šiol šiose ministerijose dirbo po tris viceministrus.

Kultūros ministerija pažymi, kad dalies jų valdomų sričių įgyvendinimas glaudžiai susijęs su regionų kultūros politika, o valstybės politiką kultūros ministrui pavestose srityse formuoja ir kitos ministerijos. Dėl šių priežasčių, anot ministerijos, veikla šiose valdymo srityse reikalauja intensyvaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo.

Susisiekimo ministerija akcentuoja, kad padidinus viceministrų skaičių bus sudaryta galimybė efektyviau formuoti valstybės politiką ministerijai skirtose srityse, bus užtikrintas veiksmingesnis Susisiekimo ministerijai keliamų uždavinių įgyvendinimas, sumažės ministro ir kitų viceministrų darbo krūvis ir kuruojamų klausimų ratas.