„Iš tikrųjų jie bando jėga ir žiūri, kokia bus reakcija. Juolab, kad eina lygiagrečiai su kritika Ukrainai, jog nevykdo Minsko susitarimų, nors akivaizdu, kad patys nevykdo. (...) Turi būti ugnies nutraukimas. Maža to, kad jis nepaisomas, naudojami ginklai yra uždrausti Minsko susitarimais. Nors teigiama, kad tai ne jie, o separatistai, bet visi puikiai supranta, kad tai jų apmokytos ir finansuojamos, remiamos pajėgos. Tiesą sakant, dalyvauja ir jų karinis personalas, kas yra įrodyta daug kartų. Tai, ką jie dabar daro, nestiprina jų pozicijų tarptautinėje erdvėje arenoje. Dar kartą visi įsitikino, kad nuoširdumo vykdyti Minsko susitarimus nėra“, – teigė L. Linkevičius.

Paklaustas, ar, atsižvelgiant į šios savaitės įvykius Donbase, ES galėtų įvesti papildomas sankcijas Rusijai, L. Linkevičius teigė, kad nėra paprasta įvesti papildomas sankcijas.

„Patikėkite tikrai nėra paprasta papildomas sankcijas generuoti, nėra blogiausias variantas, kuomet mums pavyksta išsaugoti esamas. Kadangi pastoviai kyla klausimų, ar jas reikia tęsti, ypač ekonomines, tai čia nėra taip paprasta. Bet tokie įvykiai mums suteikia daugiau argumentų“, – sakė L. Linkevičius.

„Yra teigiančių, kad sankcijos neduoda rezultatų, nes vis tiek tęsiasi procesas, toks oponentų argumentas. Mes sakome, aš bent jau paprastai sakau, jeigu sankcijos neefektyvios, tai padidinkime jas, tuomet jos bus efektyvios“, – sakė jis.

Rusijos remiami separatistai antradienį užpuolė Ukrainos pozicijas Donbase, atakavo Ukrainos karius ir bandė peržengti demarkacinę liniją, primena ELTA. Vienas Ukrainos kareivis žuvo, dar keturi – sužeisti. Skubos tvarka sušauktame posėdyje susidariusią situaciją svarstė Jungtinių Tautų Saugumo Taryba, kuri pasmerkė Rusijos agresinius veiksmus.