„Tai visiškai neaktualūs klausimai, tai ne tos pozicijos, kurios būtų svarbios ir aktualios valstybei. Kas mane bepakeis seniūno pozicijoje, frakcija dirbs ir toliau labai sėkmingai“, – Eltai aiškino R. Karbauskis.

„Ateis laikas, bus ir sprendimai... Dar laiko yra“, – pridūrė politikas.

Jo teigimu, analogiška situacija yra ir dėl Seimo Kultūros komiteto pirmininko posto. Šiame komitete pasikeitus vadovams, tikino R. Karbauskis, vargu ar kažkas iš esmės keistųsi.

„Lygiai tas pats bus ir Kultūros komitete. Komitetas turi trejų metų tradicijas, aiškų darbo planą ir ten niekas nepasikeis. Bet jei iš naujo komiteto pirmininko bus naujų iniciatyvų – tai bus galima tik pasveikinti. Bet jei jis darys tai, ką mes jau pradėjome daryti, tai per likusią pavasario sesiją ir dalį rudens sesijos – mano pasitraukimas nieko nepakeis“, – pridūrė R. Karbauskis.

Savo ruožtu kita „valstietė“ – Agnė Širinskienė – trečiadienį LRT radijui teigė, kad naujasis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas turėtų paaiškėti iki pavasario sesijos pradžios.

„Matyt, artimiausiu metu ir aš spėčiau, kad iki pavasario sesijos – iki kovo 10 d. (LVŽS – ELTA) Taryboje prasidės diskusijos“, – LRT radijui sakė politikė.

Pati A. Širinskienė tikino, kad net gavusi pasiūlymą vadovauti frakcijai, naujų pareigybių atsisakytų. Jos teigimu, tikslingiausia vietoje R. Karbauskio, šiuo metu vis dar einančio seniūno pareigas, būtų skirti vieną iš LVŽS seniūno pavaduotojų. Šiuo metu šias pareigas užima Jonas Jarutis ir Aušrinė Norkienė.

„Manyčiau, kad tikslingiausia būtų pasirinkti kažką vieną iš seniūno pavaduotojų, nes tie žmonės jau dabar žino seniūno darbo rutiną, jie yra prisidėję savo darbais prie seniūno veiklos, žino, koks yra bendravimas seniūno ir seniūno pavaduotojo su Seimo kanceliarija...

Įvertinus tai, koks yra trumpas laikas iki kadencijos pabaigos, manau, kad seniūno pavaduotojai turėtų būti tie, kurie galėtų perimti seniūno pareigas“, – apibendrino A. Širinskienė.

R. Karbauskis yra sakęs, kad LVŽS frakcijos Seime seniūno ir Kultūros komiteto pirmininko postų atsisako dėl to, kad sieks aktyviau važinėti po Lietuvos regionus, kuriuose sieks dekonstruoti, pasak jo, „antivalstietišką“ propagandą.