V.Kuodytė tikino, jog labai vylėsi, kad vakarykštė diena ir bus paskutinė, kad jai teks dalyti „privalomus interviu“.

Aktorę nustebino ir Prezidentūros atstovų elgesys po spektaklio. „Labiausiai nustebino detalė, kai atsidengus uždangai, pamačiau savo pusseserę, kuri yra man labai artimas žmogus, ji šypsodamasi įteikė man gėles iš scenos apačios – ištiesusi rankas kelia į mane. Ji nedrįso užlipti ant scenos, nors tai yra žmogus, kuris man yra labai artimas. O tada kiti du, man visiškai svetimi žmonės, kurie lipa tiesiai ant scenos ir bučiuoja, kurių aš net nepažinojau, tas niuansas man buvo keistas“, – lrt laidoje „Dienos tema“ sakė pati menininkė.

Primename, kad Kultūros ministerija spręs dėl nuobaudos darbuotojui, kuris į Nacionalinių premijų teikimo ceremonijos svečių sąrašą neįtraukė laureatės aktorės Viktorijos Kuodytės.

„Iš sąrašą sudariusio darbuotojo ministras pareikalavo paaiškinimo, gavus jį bus sprendžiama dėl tarnybinės nuobaudos“, – teigiama Kultūros ministerijos penktadienį BNS atsiųstame komentare.

Kultūros ministerijos teigimu, už Nacionalinių kultūros ir meno premijų renginio organizavimą buvo atsakingi keturi darbuotojai, kuriems buvo pavestos skirtingos su renginio organizavimu susijusios užduotys.

„Vienas darbuotojų buvo atsakingas už sąrašo sudarymą. Sąrašas prieš renginį buvo derintas su Prezidentūra“, – rašoma komentare.

Prezidentūros teigimu, Nacionalinė premija aktorei V. Kuodytei bus įteikta pirmadienį, tačiau tikslus laikas ir renginio detalės dar derinamos kartu su laureate.

Premiją įteiks prezidentas Gitanas Nausėda.

Valstybės vadovas priverstas aktorei atskirai teikti premiją, nes ketvirtadienį, kai vyko iškilminga nacionalinių premijų teikimo ceremonija, ji nebuvo įleista į Prezidentūrą.

Dėl to atsiprašė ir prezidentas, ir jo patarėja, ir Kultūros ministerija. Tos pačios dienos vakarą kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas bei prezidento patarėja Sonata Šulcė nuvyko į V. Kuodytės spektaklį Jaunimo teatre atsiprašyti.

Didžiausias Lietuvos kultūrinis įvertinimas V. Kuodytei skirtas už asmenybės žymę šiuolaikiniame teatre.