„Šalies vadovas ragina politikus nieko nelaukiant sėsti prie diskusijų stalo su specialistais, išgirsti vieni kitų nuomones ir idėjas apie tai, kas neatidėliotinai turi būti sprendžiama švietimo srityje, ir kartu žengti į susitarimo kelią“, – teigiama Prezidentūros pranešime, išplatintame prieš susitikimą.

Anot jo, per susitikimą bus aptarti aktualūs švietimo ir mokslo bendruomenei klausimai, aprėpiantys mokslo finansavimo pokyčius, galimus ekonominės ir socialinės nelygybės sprendinius švietime, vykdomos švietimo įstaigų pertvarkos efektyvumo didinimą ir kitas temas.

Į Prezidentūrą pakviesti Mokslo tarybos, Mokslų akademijos, Švietimo tarybos, Savivaldybių asociacijos, Mokyklų vadovų asociacijos, Universitetų rektorių konferencijos, Kolegijų direktorių konferencijos, Studentų sąjungos atstovai.

Taip pat planuoja dalyvauti švietimo ministras Algirdas Monkevičius, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša, „socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas, liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen, konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas Valdemaras Tomaševskis, Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė.

Sausio pradžioje premjeras Saulius Skvernelis pateikė būsimo švietimo susitarimo projektą partijoms, toliau jį derinti perėmė Seimas. Buvo sudaryta laikinoji grupė „Dėl Lietuvos švietimo ateities“, jos vadovu paskirtas „valstiečių“ frakcijos narys Eugenijus Jovaiša, bet jis netrukus patvirtino pasitraukęs iš pareigų.

Švietimo grupės pirmininko pavaduotoja liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen yra sakiusi, kad grupė, kad ir be „valstiečių“ atstovų, dirbs toliau ir sieks parengti partijoms priimtiną susitarimo projektą.