„Prezidentas organizuoja šią savaitę susitikimą ir diskutuos tiek su politikais, tiek su švietimo ekspertais“, – žurnalistams sakė P. Mačiulis.

Apie nacionalinį susitarimą dėl švietimo pirmadienį kalbėta per prezidento Gitano Nausėdos ir opozicinio Liberalų sąjūdžio pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen susitikimą.

Sausio pradžioje premjeras Saulius Skvernelis pateikė būsimo švietimo susitarimo projektą partijoms, toliau jį derinti perėmė Seimas. Buvo sudaryta laikinoji grupė „Dėl Lietuvos švietimo ateities“, jos vadovu paskirtas „valstiečių“ frakcijos narys Eugenijus Jovaiša, bet jis netrukus patvirtino pasitraukęs iš pareigų.

Švietimo grupės pirmininko pavaduotoja V. Čmilytė-Nielsen yra sakiusi, kad grupė, kad ir be „valstiečių“ atstovų, dirbs toliau ir sieks parengti partijoms priimtiną susitarimo projektą.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, su prezidentu taip pat aptarta artėjanti Seimo pavasario sesija, būsimi parlamento rinkimai.

Parlamentarė tvirtino, kad Liberalų sąjūdis po būsimų Seimo rinkimų siektų dalyvauti koalicijoje, kurią sudarytų centro dešinės atstovai.

„Mūsų prioritetas – centro dešinės koalicija, bet vertinant pakankamai gerą bendradarbiavimo opozicijoje patirtį, manau, kad galima kalbėti ir apie platesnę koaliciją, jos galimybes“, – teigė politikė.

Praėjusį antradienį šalies vadovas politines aktualijas, Seimo darbą pavasario sesijos metu ir savo siūlomas iniciatyvas, kurias planuoja pateikti parlamentui, aptarė su opozicinių socialdemokratų lyderiu Gintautu Palucku.

Seimo eilinė pavasario sesija prasidės kovą.

Šių metų rudenį vyks Seimo rinkimai.