„Liberalų ambicija yra pasirodyti bent jau ne blogiau nei 2016 m. Manau, kad tai yra realistinis tikslas.

Mūsų prioritetas būtų centro dešinės koalicija, tačiau, vertinant pakankamai gerą bendradarbiavimo opozicijoje patirtį, manau, kad galime kalbėti ir apie platesnių koalicijų galimybę. Viską nulems rinkimų rezultatai“, - sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Politikė nesureikšmino konkurencijos liberalių partijų flange, ir pakartojo, kad jie kviečia jungtis visus liberaliai mąstančius politikus.

„Man atrodo šiandieną liko viena liberali partija, visos kitos nuėjo laisvės keliu. O jeigu rimtai, tai mes esame atviri bendradarbiavimui su visais liberaliai mąstančiais politikais, ir, kaip ir seniau esu sakiusi, sieksime, kviesime liberaliai mąstančius žmones jungtis prie mūsų. Tą daugelis ir daro šiandieną. Manau, kad apie galimas koalicijas arba bendradarbiavimus su kitomis politinėmis jėgomis greičiausiai kalbėsime po rinkimų, įvertinus jų rezultatus“, - sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Delfi“ atkreipia dėmesį, kad be dešiniųjų partijų opozicijoje Seime šiuo metu taip pat yra socialdemokratai.

Kalbėjosi apie mokestinių išimčių mažinimą

Prezidento G. Nausėdos vyriausiasis patarėjas vidaus politikos klausimais Povilas Mačiulis sakė, kad susitikimas su V. Čmilytė-Nielsen apėmė du klausimų blokus.

Šalies vadovas su Liberalų sąjūdžio lydere kalbėjosi apie artėjančią Seimo pavasario sesiją ir darbą su Seimu. Prezidentas akcentavo viešųjų pirkimų tobulinimo svarbą.

„Taip pat buvo kalbama apie biudžeto formavimą ir valdysenos klausimus, ir žinoma, skirta nemažai laiko švietimo reformoms, nacionaliniam susitarimui“, - sakė P. Mačiulis.

Trečiadienį prezidentas rengia atskirą susitikimą švietimo klausimams aptarti.

Antras klausimų paketas buvo susijęs su parlamento rinkimais ir tuo, kas galėtų būti po jų.

„Buvo daug kalbama, ir liberalai akcentavo racionalų valstybės lėšų valdymą, buvo diskutuojama apie teisingą mokesčių sistemą, jos kūrimą, ir išimčių mažinimą“, - sakė P. Mačiulis.

Prezidento susitikimas su V. Čmilyte-Nielsen yra tęstinė susitikimų su partijų lyderiais dalis. G. Nausėda jau yra susitikęs su socialdemokratų pirmininku Gintautu Palucku.