Bylą nagrinėjančiam Vilniaus apygardos teismui jis sakė, kad dalis ikiteisminio tyrimo metu duotų parodymų, įrašytų stenogramose, galėjo būti neįtraukti, o pokalbiai su verslo koncerno „MG Baltic“ buvusiu viceprezidentu Raimondu Kurlianskiui galėjo būti iškraipyti.

„Yra vietų, kur akivaizdžiai transkribuotas įrašas neatitinka to, apie ką kalbėjome (...). Sausio 11 dienos susitikimo metu kalbame apie mano vienmandatės apygardos konkurencinę aplinką. Ten tris ar keturis kartus kalbama apie „mergytę“. Bet aš puikiai žinau, kad buvo kalbama apie Rasą Budbergytę, kuri, žinojau, konkuruos toje pačioje vienmandatėje apygardoje“, – teisme kalbėjo G. Steponavičius.

Politikas pabrėžė, kad stenogramose visiškai nėra tyrėjų pateiktų klausimų, kurie galėjo būti formuluojami tendencingai, taip pat išsigynė jam įrašų verslininkais stenogramose priskiriamų keiksmažodžių.

„Jūs puikiai žinote mano stilistiką. Aš to nekomentuosiu“, – sakė G. Steponavičius.

Politikas teigė per apklausas atsisakęs advokatų, nes neturėjęs ko slėpti, nors ir buvo įspėtas, kad parodymai gali būti panaudoti prieš jį.

G. Steponavičiaus teigimu, prokurorai jam sudarė regimybę, jog įtarimai nebus pateikti.

„Apklausos metu girdėjau prokuroro padrąsinimų, kad „nenoriu daryti sprendimų, kurie griautų jūsų karjerą“, – sakė G. Steponavičius.

„Atsakinėjau kaip liudytojas ir dėl tos informacijos, kurią turėjau, neturėjau nė menkiausios vilties, kad galėsiu būti apkaltintas nusikalstamų veikų darymų. Man atrodo, kad prokuroras klausimus formulavo taip, kad įvarytų į situaciją, pateikiant taip, kad tai yra faktas“, – pridūrė parlamentaras.

R. Kurlianskio advokatas Giedrius Danėlius klausė G. Steponavičiaus, ar tiesa, kad vieno iš susitikimų su juo metu R. Kurlianskis užrašė ant lapelio sumą – 20 tūkstančių. Vaizdo įrašas su šiuo epizodu buvo parodytas anksčiau.

„Kokie tikrai skaičiai užrašyti, ar jie buvo skelbiami – tikrai negalėčiau komentuoti. Gal tai buvo servetėlė, ar servetėlę galima laikyti popieriaus lapeliu? (...) Bet tikrai neneigsiu, kad buvo užrašymas ant lapelio“, – sakė G. Steponavičius.

G. Steponavičius tarėsi dėl 20 tūkst. eurų

Pirmadienį liudydamas politikas patvirtino, kad R. Kurlianskis per kelias įmones yra skyręs paramą jo vardo paramos fondui, jo įsteigtam „Laisvės studijų centrui“, taip pat žadėjo asmeniškai paremti jį rinkimuose, tačiau tvirtino, jog nebuvo tartasi dėl jokių sprendimų Seime už paramą. Bylos duomenimis, G. Steponavičiaus įstaigoms R. Kurlianskis pervedė 15 tūkst. eurų. Dar 5 tūkst. eurų verslininkas pažadėjo pervesti į G. Steponavičiaus Seimo rinkimų sąskaitą, tačiau to nespėjo padaryti.

Prokuroras Justas Laucius kaltinimuose, jog G. Steponavičiaus įstaigoms skirta parama buvo parama Liberalų sąjūdžiui, rėmėsi ir prieš dvejus metus VRK pateikta išvada, kad Laisvės studijų centro organizuotos diskusijos su liberalais buvo neteisėta parama partijai.

G. Steponavičius tikino, kad R. Kurlianskio paramos prašė pilietiškumo pamokoms, jų vedėjų honorarams, organizacijos vadovo atlygiui, įsiskolinimams padengti, o ne diskusijoms – t.y. visiškai kitai veiklai, nei VRK pripažintame pažeidime. Todėl, jo nuomone, VRK išvada nėra tiesiogiai susijusi su byla.

„Jūs turite tikslą žūtbūt viską į vieną gniutulą, į vieną mazgą sudėti. Jūsų pastangos yra titaniškos (...) Bet aš prašiau finansavimo veikloms, kurios nieko bendro neturi su partine veikla“, – tikino politikas.

Jis patvirtino manęs, kad jam ir jo įstaigoms žadėta 20 tūkst. eurų parama „galėjo įeiti“ į verslininkų pažadą skirti partijai 50 tūkst. eurų.

„Bet niekada apie tai nebuvau su niekuo kalbėjęs. Ne, tai buvo mano, galbūt, prokuroro apklausos metu išprovokuoti pamąstymai, kad tos organizacijos iš tiesų yra susijusios su mūsų vardais, bet jos nevykdė partinės veiklos. Ir tai yra svarbiausias aspektas“, – sakė G. Steponavičius.

Ginčai dėl R. Kurlianskio raštelio

R. Kurlianskio advokatai G. Danėlius ir Simonas Slapšinskas su prokuroru teisme susiginčijo dėl G. Steponavičius liudijimo ikiteisminio tyrimo metu, kad R. Kurlianskis susitikime 2016 sausį jam ant lapelio užrašė 20 tūkst. eurų sumą.

G. Danėlius ir prašė dar kartą peržiūrėti vaizdo įrašą, kadangi tyrėjų protokole aprašant vaizdo įrašą užfiksuoti faktai nesutampa su G. Steponavičiaus parodymais ikiteisminio tyrimo metu komentuojant šį įrašą. Teismas, jei sulauks oficialaus gynėjų prašymo, žada įrašą dar kartą peržiūrėti kitame posėdyje.

Pats G. Steponavičius BNS patvirtino, kad su R. Kurlianskiu tarėsi dėl bendros 20 tūkst. eurų sumos, tačiau sakė dabar jau nepamenantis, ar suma tikrai buvo užrašyta ant lapelio.

Politikas teisme trečiadienį taip pat patvirtino, kad Seime rengiantis svarstyti įstatymų pataisas dėl greitųjų kreditų griežtinimo, buvo susitikęs su Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos valdybos pirmininku Gediminu Velička, tačiau sakė nežinojęs, kad šis asmuo tuo metu buvo dar ir greitųjų kreditų įmonės „4finance“ direktorius.

G. Steponavičius sakė tik supažindinęs verslininką su pasiūlymus pataisoms dėl greitųjų kreditų rengusiu tuometiniu partijos kolega Šarūnu Gustainiu ir toliau susirašinėjimuose ar pokalbiuose nedalyvavęs.

J. Laucius teisme klausinėjo G. Steponavičiaus apie byloje užfiksuotą epizodą, kai po bendros vakarienės su „MG Baltic“ vadovais Dariumi Mockumi ir R. Kurlianskiu tuometinis liberalų lyderis Eligijus Masiulis informavo G. Steponavičių, jog „MG Baltic“ atstovai pažadėjo skirti partijai 50 tūkst. eurų paramą.

G. Steponavičius sakė negalintis patvirtinti, kad minėti konkretūs pavadinimai, bet kontekstas esą buvo aiškus, o abu politikai sutarė, kad parama privalo būti tik teisėta. Politikas patikslino turėjęs omenyje, kad paramą galėtų skirti D. Mockus ir R. Kurlianskis.

„Nebūtinai tokie žodžiai buvo, bet buvo supratimas bendrinis, kad iš tų žmonių parama bus. Bet negali būti nė kalbos, kad buvo kalbama apie neteisėtus paramos būdus“, – pabrėžė jis.

Šiame epizode protokolų tikslumu abejojo ir E. Masiulis – jis klausė, „ar pasakymas „jie mums žadėjo“ nepavirto protokole tiksliai surašytais pavadinimais?“.

Buvęs Liberalų sąjūdžio narys, parlamentaras G. Steponavičius kaltinamas su kitu byloje kaltinamu „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu taręsis dėl neteisėto Liberalų sąjūdžio finansavimo per savo vardo paramos fondą ir jo steigtą „Laisvės studijų centrą“.

Anot pareigūnų, susitaręs dėl paramos šioms organizacijoms G. Steponavičius Seime balsavo dėl koncernui naudingų teisės aktų priėmimo. Jis kaltinamas dėl piktnaudžiavimo, nesant kyšininkavimo požymių.

Parlamentaras pripažįsta taręsis su „MG Baltic“ dėl paramos minėtoms organizacijoms, tačiau sako, kad viską darė teisėtai, o už koncernui palankius sprendimus nebalsavo.