„J. Narkevičių reikėjo apkaltinti, tai ir išėjo toks paaiškinimas. Manau, kad komisijos nariai dabar yra papuolę į labai sunkią situaciją“, – trečiadienį Žinių radijui sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, šis sprendimas į keblią situaciją pastatys visus politikus bei šalies vadovus.

„Įsivaizduokite dabar – netgi mūsų prezidentas, pavyzdžiui, nuvažiavęs į Ruklą ir pavaišintas koše, yra pažeidęs įstatymą“, – svarstė R. Karbauskis.

Jis teigė, kad būtinas išaiškinimas iš komisijos, kaip reikėtų šį sprendimą suprasti ir ką jis reiškia, kaip reikės elgtis dalyvaujant įvairiuose renginiuose.

VTEK yra konstatavusi, jog ministras J. Narkevičius pažeidė įstatymą, pietavęs pavaldžių įstaigų ir įmonių sąskaita.

Komisija nusprendė, jog ministrui kilo interesų konfliktas, kai jo pietus pernai komandiruotės Minske metu apmokėjo ministerijai pavaldiKlaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, o išlaidas Abu Dabyje padengė Lietuvos automobilių kelių direkcija.

VTEK tyrimų skyriaus vyresnioji patarėja Jurgita Jurkienė per posėdį sakė, kad įstatymas neleidžia valstybės tarnautojams priimti dovanų, jeigu dėl jų gali kilti interesų konfliktas.

Premjeras Saulius Skvernelis po šio sprendimo komentavo, jog nuo šiol „kotletas tapo dovana“ ir teigė, kad reikės sudaryti darbo grupę ir spręsti, kaip keisti nusistovėjusią praktiką dėl vaišių ar pietų.