„Komitetas toliau tęsia tyrimą, vyks uždaras posėdis, kviečiamės I. Degutienę, V. Gedvilą, J. Bernatonį, premjerą ir užsienio reikalų ministrą. Premjeras ir ministras į klausimus atsakė raštu, visi kiti pažadėjo dalyvauti“, – BNS sakė NSGK vadovas „valstietis“ Dainius Gaižauskas.

Pasak jo, apklausos vyks uždarame posėdyje, nes bus kalbama apie vadovaujančias pareigas ėjusių ir einančių politikų gautą slaptą informaciją.

Konservatorė Irena Degutienė kviečiama kaip buvusi parlamento vadovė, kaip ir Vydas Gedvilas, „socialdarbietis“ Juozas Bernatonis – kaip buvęs teisingumo ministras bei dabartinis Seimo Užsienio reikalų komiteto vadovas.

„Klausimai bus užduodami apie tuos laikotarpius, kai jie buvo valdžioje ir gaudavo įslaptintą informaciją“, – teigė D. Gaižauskas.

Tyrimas dėl I. Rozovos nuslėptų ryšių su Rusijos diplomatais pradėtas paaiškėjus, jog 2018 metų sausį Seimo pirmininkas V. Pranckietis gavo Valstybės saugumo departamento (VSD) rekomendaciją neišduoti politikei leidimo dirbti su įslaptinta informacija.

VSD dokumente rašoma apie tarimąsi su Rusijos diplomatais dėl finansinės paramos Rusų aljansui, Seimo narės bendravimą su iš Lietuvos 2014 metais išsiųstu Rusijos generaliniu konsulu Vladimiru Malyginu.

Šių kontaktų I. Rozova nenurodė prašyme išduoti leidimą dirbti su įslaptinta informacija.

Parlamentarė laikosi pozicijos, kad jos ryšiai su rusų diplomatais nebuvo asmeniniai, todėl ji neturėjusi jų deklaruoti VSD klausimyne.

Seime šią savaitę surinkti parašai I. Rozovai dėl nuslėptų ryšių su rusų diplomatais pradėti apkaltą.

Seimas NSGK taip pat pavedė atlikti tyrimą politikų, disponavusių informacija apie I. Rozovą, veiksmų. Komitetas aiškinsis, kokius sprendimus, susipažinęs su medžiaga apie I. Rozovą, priėmė Seimo pirmininkas, kiti informaciją gavę Seimo nariai.

Seime I. Rozova priklauso Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijai.