Kaip teigia Lietuvos Hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Tadas Kantautas, nors perkūnija žiemą ir yra retas reiškinys, tai toli gražu ne anomalija.

„Žiemą tokių reiškinių tikrai pasitaiko, mes pavienių žaibų turime beveik kiekvienais metais, per visą tą šaltąjį sezoną jų tikrai pasitaiko. Tik perkūnijos tiek dažnai, kaip vasarą, šaltuoju metų laiku nebūna. Galime sakyti, kad tai retas reiškinys šaltuoju metų laiku, bet tikrai pasitaiko“, – tikino pašnekovas.


Jo teigimu, tiesiog susidarė palankios sąlygos galingiems debesims formuotis: „Šilumą išstumia šaltas oras, yra drėgmės, formuojasi tokie galingi debesys, kurie sugeba generuoti ne tik gausesnius liūtinius kritulius, bet ir perkūniją.“

Kaip sako sinoptikas, sunku pasakyti, ar tokių reiškinių ateityje žiemą sulauksime dažniau, reikėtų daryti tyrimus, jie parodytų tendencijas.

Pajuokavus, kad iki šiol sakoma, jog po pirmojo žaibo ir griaustinio jau galima maudytis vandens telkiniuose, T. Kantautas to daryti nerekomendavo. Tiesa, jis sutiko, kad šiuo laiku Lietuvos vandens temperatūra yra neįprastai šilta.

„Vandens telkinių temperatūra šiuo laiku pas mus vis dar aukšta, siekia 2–4 laipsnius šilumos. Dažniausiai tokiu metu ežerai jau būna užšalę. Vandens temperatūra aukšta, tad tie, kas mėgsta maudytis lediniame vandenyje, aišku, gali“, – juokiasi pašnekovas.

Kaip praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, negausus sniegas šią naktį galimas daugelyje šalies vietovių.

„Kai kur nedideli krituliai, daugiausia sniegas. Daugelyje rajonų susidarys plikledis. Pūs stiprokas šiaurės vakarų vėjas, vietomis gūsiai sieks 15–17 m/s. Temperatūra svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos.

Dieną kritulių tikimybė maža, tik vakare pajūryje ims silpnai lyti. Rytą daug kur plikledis. Pirmoje dienos pusėje šiaurės vakarų, vakarų vėjas aprims, vėliau jis suksis iš pietvakarių ir vėl stiprės, pajūryje gūsiai sieks 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra sieks 1–6 laipsnius šilumos“, – praneša sinoptikai.

Į socialinius tinklus vartotojai kelia nuotraukų ir iš Utenos rajono, kur matomas susidaręs nedidelis sniego sluoksnis.

Pasak tarnybos, penktadienį taip pat numatomi nedideli krituliai, daugiausia lietus.

„Vakariniuose rajonuose vietomis pietvakarių, vakarų vėjo gūsiai sieks 15–18 m/s. Temperatūra naktį – nuo 1 laipsnio šalčio iki 3 laipsnių šilumos, pajūryje bus apie 4 laipsnius šilumos, dieną šils iki 2–7 laipsnių“, – prognoze dalijasi meteo.lt.