„Pavadinimas yra labai tikslus: kartų solidarumas man labai patiko, kai jį pakeitėte. O Santalka Lietuvai ir yra kartų solidarumas“, – šeštadienį Kauno rajone vykstančiame suvažiavime į partiečius kreipėsi A. Juozaitis.

„Tai yra tas pats“, – pridūrė jis.

Kartų solidarumo sąjungoje yra 3 tūkst. narių, A. Juozaičio judėjime – apie tūkstantį.

„Mes tikimės apie 20-30 Seimo narių turėti, norime daryti realią politiką, o ne šiaip sau tik žodžiais kažką neaiškiai kalbėti“, – BNS prieš suvažiavimą sakė A. Juozaitis.

Partija pokyčius numato pristatyti spaudos konferencijoje Seime ateinančią savaitę.

Stiprins smulkųjį verslą ir šeimas

Kalbėdamas apie idėjas, kurias partija planuoja kelti, A. Juozaitis kalbėjo apie planą įvesti Senatą, kuris stabdytų, A. Juozaičio žodžiais, „įstatymų nuodingą lietų“: mažintų Seime kasmet priimamų įstatymų skaičių.

Partija taip pat telksis į šeimos ir regionų politiką, sieks gaivinti smulkų ir vidutinį verslą.

„Krentant gimstamumui, mes žinome, kas mūsų visų laukia. Ir tikrai Lietuva yra šiuo metu katastrofos išvakarėse“, – sakė naujasis pirmininkas.

Jo nuomone, ištuštėjusiose mokyklose ir kituose pastatuose regionuose turėtų kurtis šeimos verslai.

Taip pat bus siekiama įvesti pensijų indeksavimą įstatymu ar konstitucine pataisa.

„Ši partija – ne ideologinė. Visos kitos yra dėl idėjų, o čia – dėl socialinės-ekonominės padėties“, – pabrėžė A. Juozaitis.

Jis teigė, kad pensinio amžiaus žmones į partiją subūrė vargas, Lietuvoje vyraujant „nesąmoningam, pražūtingam jaunimo kultui“.

Pasak naujojo partijos lyderio, matydami, kaip elgiamasi su vyresnio amžiaus žmonėms, viltį praranda ir jaunesni žmonės, kurie nebenori likti Lietuvoje.

A. Juozaitis tikisi, kad partija sulauks paramos iš gyventojų, palaikančių idėjas ir pabrėžė, kad nesieks verslo paramos.

Jis kalbėjo, jog partijai bus svarbu rasti būdą tapti matomai televizijoje ir internete, kur taip pat galėtų komunikuoti su rinkėjais.

„Todėl reikės jaunimo arba jūsų vaikų, anūkų, kurie su technika dirba, yra interneto žmonės: jie turės mums padėti“, – kalbėjo A. Juozaitis.

Saulius Lapėnas, Vytautas Kamblevičius, Arvydas Juozaitis

Pensininkai tikisi pagarbos ir oresnio gyvenimo

Į partiečius kreipęsis iki šiol Kartų solidarumo sąjungai vadovavęs Vytautas Jurgis Kadžys sakė, jog Lietuvoje pasigenda socialinio teisingumo ir solidarumo.

„Pakeisdami Pensininkų partijos pavadinimą į Kartų solidarumo sąjungą mes norėjome ir norime, kad Lietuvoje vis tik įsivyrautų solidarumas tarp kartų, žmonės jaustųsi patogiai – jaunas sėdėdamas šalia pagyvenusių, pagyvenusio žmogaus nestumdytų, neniekintų, kad mes turėtume visuomenę, kurioje, kaip dabar madinga kalbėti, turėtume gerovės valstybę“, – kalbėjo jis.

Ligšiolinis partijos vadovas teigė, kad į pensininkus dėmesio nebuvo kreipiama, nebent imantis vienkartinių akcijų kartą ar du per metus.

Jis piktinosi, kad pensininkams pensija skaičiuojama skirstant pagal darbo stažą.

„Pensininkai yra visi pensininkai, visi valgo vienodai“, – kalbėjo jis.

V. J. Kadžys pabrėžė, kad pensijos turi būti nuolat indeksuojamos.

„Visi nori mirti po vieną“

Pasak A. Juozaičio, jau po prezidento rinkimų tapo aišku, kad norėdamas pasiekti savo politinių tikslų jis turės vienytis su kokia nors kita politine jėga. Į šį kvietimą atsiliepė tik Kartų solidarumo sąjunga.

„Mes nuo pat birželio su įvairiomis partijomis bendravome, bet Lietuvoje visi nori mirti po vieną, vienijasi žmonės labai sunkiai“, – kalbėjo A. Juozaitis.

A. Juozaitis tikisi, kad atsinaujinusią partiją ir jos idėjas palaikys pensinio amžiaus žmonės, taip pat jų artimieji.

„Čia didžiausia balsuotojų grupė po šiai dienai Lietuvoje. Mes tikimės labai didelės paramos“, – sakė jis.

Jis tikisi, kad prie partijos, pamačiusios kylančius reitingus, prisijungs ir kitos politinės jėgos.

Buvęs kandidatas į prezidentus A. Juozaitis anksčiau planavo steigti naują partiją, tačiau nepavyko surinkti būtino – ne mažiau kaip 2 tūkst. – steigėjų skaičiaus.

A. Juozaitis per prezidento rinkimus pernai surinko 4,69 proc. balsų ir liko penktas.

Lietuvos pensininkų partija įkurta 2007 metais, prieš trejus metus ji pakeitė pavadinimą į Kartų solidarumo sąjungą. Spalį ji deklaravo turinti 3012 narių.