„Nesuprantu, kodėl dalis politikų gėdijasi šios dienos. Gegužės 1-oji kaip dirbančių žmonių solidarumo diena minima visame pasaulyje ir niekas ten jos nebando tapatinti su kokiais nors režimais ar santvarkomis. Tą dieną ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje primenama apie dirbančių žmonių teises į teisingą atlygį, normalias darbo sąlygas ir poilsį. Lietuvoje šie reikalavimai vis dar išlieka labai aktualūs. Galbūt kai kam jie ir nepatinka?“ – retoriškai klausia socialdemokratas opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.

Be to, jis primena, kad gegužės pirmoji Lietuvai ypatinga ir tuo, kad įstojome į Europos Sąjungą.

„Šito fakto irgi politikams nėra ko gėdytis. Juo labiau konservatoriams. Juk gegužės pirmąją ir TS-LKD, ir Lietuvos socialdemokratai švenčia partijų gimtadienius, tiesa, socialdemokratai – beveik šimtmečiu solidesnį“, – Eltai sakė Seimo narys J. Sabatauskas.

Jis pažymi, kad jau nebe pirmą kartą pasigirsta siūlymai iš nedarbo dienų sąrašo išbraukti gegužės 1-ąją.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Dainius Kreivys siūlo sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – paskelbti nedarbo diena, o gegužės 1-ąją – Tarptautinę darbo dieną – išbraukti iš nedarbo dienų sąrašo, primena ELTA.

Jų nuomone, turime labiau vertinti sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos, reikšmę mūsų valstybingumo istorijai. L. Kasčiūno ir D. Kreivio teigimu, Lietuvoje gegužės 1-osios šventimo tradicijos nėra susiformavusios.