„Ir vėl šaukimai atlikti tarnybą! Ir vėl grasinimai baudžiamosiomis bylomis tiems, kas nenori eiti mokytis „mylėti Tėvynės“, – feisbuke tvirtino G. Paluckas.

Jo teigimu, karinis parengimas neturėtų būti priverstinis. „Čia yra du aspektai: nereikalinga prievarta ir bjauri nelygybė, kai „loterija“ nuo tarnybos atleidžia sėkmingus piliečius (besimokančius ir t.t.), o mažiau sėkmingus surenka“, – savo nuomonę tęsė politikas.

Jis tvirtino, kad jo atstovaujama partija turi savo nuomonę šiuo klausimu ir pridūrė, kad apie tai kalbės ir artėjančiuose rinkimuose: „Tik priminsiu, kad mes, socdemai, pasisakome už profesionalią ir savanorišką tarnybą. Šią nuostatą siūlysiu įtraukti ir į partijos Seimo rinkimų programą 2020“.

DELFI primena, kad paskelbus šauktinių sąrašus paaiškėjo, kad į juos pateko ir Ramūno Karbauskio sūnus. Tiesa, politikas teigė, kad šiuo metu studijuojantis jo sūnus nuo tarnybos turėtų atleisti bei pabrėžė, kad dėl to ir buvo nuspręsta nuleisti šauktinių amžiaus kartelę, kad savo kelią apsirinkę jaunuoliai neturėtų stabdyti karjeros dėl kariuomenės.

„Jis studijuoja Kanadoje ir suprantu, pagal tą tvarką, kuri yra Lietuvoje, tie, kurie studijuoja, yra atleidžiami, – teigė R. Karbauskis. – Vyresnysis jau yra vyresnis nei šauktinio amžius.“

Savanoriu į kariuomenę, kaip teigia R. Karbaukis, jo sūnus taip pat neketina eiti. „Tokio amžiaus žmonės pasirenka savo kelią. Jei išvažiavo studijuoti, mokėsi Londone, dabar Kanadoje, jis siekia mokslo srityje kažkokių pasiekimų, žmogus pasirinko tokį kelią“, – tvirtino R. Karbauskis.

LVŽS lyderis teigė, kad būtent dėl to, kad karinė prievolė nebūtų trukdis tiems, kurie kažko siekia savo gyvenime ir jau yra pasirinkę savo kelią, ir buvo nuspręsta sumažinti šauktinių amžių. „Jie pasirinko kitą kelią, bet turime kitą kelią, kurie nesiekia, nesimoko, – teigė R. Karbauskis. – Jei nutartumėme, kad turime pašaukti visus, kurie mokosi ir nesimoko, jų būtų ne trys tūkstančiai.“

DELFI primena, kad trečiadienį buvo paskelbti karo prievolininkų sąrašai. Sąrašuose – apie 38 tūkst. 18–23 metų jaunuolių. Iš jų į tarnybą planuojama pašaukti 3828 karo prievolininkus.

Skelbiami Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus regiono sąrašai, tačiau kiekvienas 18–23 metų jaunuolis gali pasitikrinti ne ieškodamas savęs sąrašuose, o suvedęs savo vardą, pavardę, gimimo datą ir paskutinius asmens kodo skaičius.

Jei asmuo pakviestas, prie jo pavardės bus prirašyta informacija, iki kada ir kur jis turi prisistatyti bei kokius dokumentus pateikti.

Pirmą kartą į sąrašus įtraukti aukštųjų mokyklų studentai, tačiau, jei jie bus pašaukti, galės apsispręsti patys: sustabdyti studijas ir atlikti devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą arba nenutraukus studijų pasirinkti jaunesniųjų karininkų vadų mokymus, kurie vyksta trejus metus savaitgaliais, arba studijuoti ir trejus metus tarnauti Krašto apsaugos savanorių pajėgose.

Jei studentai nepasirinks nė vieno iš galimų variantų, karo prievolininkams, kuriems dėl studijų aukštojoje mokykloje bus atidėta tarnyba, šaukimas būtų pratęsiamas, kol jiems sukaks 26 metai, bet ne ilgiau nei vienus metus po studijų baigimo.

Į sąrašus nepatekę asmenys, ir merginos, ir vaikinai nuo 18 iki 38 metų galės toliau teikti prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją tarnybą.

Karo prievolininkų sąrašas sudarytas atsitiktine tvarka, naudojantis kompiuterine programa.