Taip jis kalbėjo valdantiesiems antradienio vakarą pareiškus pasitikėjimą ministru ir leidus jam toliau dirbti.

„Dabartinėje situacijoje vakarykštis sprendimas reiškia, kad Vyriausybė ir valdančioji dauguma prisiima atsakomybę už ministrą“, – trečiadienį Žinių radijui sakė G. Kirkilas.

Valdantieji antradienį tvirtino, kad J. Narkevičius dirba gerai, o kaltinimai jam subliuško.

Prezidentas Gitanas Nausėda ne kartą ragino atleisti susisiekimo ministrą, sulaukusį kritikos dėl Lietuvos pašto valdybos atleidimo, gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių ir lėšų skirstymo keliams asfaltuoti.

G. Kirkilas sakė, kad J. Narkevičius ėmėsi svarbių darbų jautrioje sistemoje ir už tai jam gali būti kerštaujama.

„Šiandien bent jau prezidento patarėjams ir prezidentui reikėtų išklausyti, kas ten vyksta, kokie interesai ten yra ir iš kur yra tas fake news, keistų naujienų šaltinis. Ar tai nėra buvusių tos sistemos veikėjų pasipriešinimo būdas – apdergti ministrą?“, – kalbėjo Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas.

Pasak jo, nėra jokio pagrindo atleisti J. Narkevičių, net ir moralinio.

„Kas yra moralė? Apkaltinti žmogų, kuris nėra kaltas, yra moralu? Aš manau, kad tai nėra moralu“, – sakė G. Kirkilas.

J. Narkevičius ministru tapo pernai, kai prie valdančiosios koalicijos prisijungė jį delegavusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga.

Valdantieji galėtų nekonkuruoti vienmandatėse apygardose

„Socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas sako, kad valdančiąją koaliciją sudarančios partijos galėtų nekonkuruoti vienmandatėse apygardose per artėjančius Seimo rinkimus.

„Tai būtų labai logiška. Šiuo metu esame koalicijoje, tai kodėl mes turėtume rinkimų metu konkuruoti, bent jau apygardose? Manau, dėl to sutarsime“, – trečiadienį Žinių radijui sakė G. Kirkilas.

Valdančiąją koaliciją sudaro Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga.

Pasak G. Kirkilo, kalbėti apie galimybę šioms partijoms į rinkimus eiti bendru koaliciniu sąrašu kol kas yra per anksti.

Seimo rinkimai vyks 2020 metų spalį.