E. Gentvilas savo apsisprendimą kandidatuoti grindžia tuo, kad Karoliniškės buvo pirmieji jo namai, o į Klaipėdą Seimo narys persikėlė tik vėliau.

„Baigęs universitetą dirbau Mokslų akademijoje ir su šeima gyvenome Karoliniškėse. Gyvenant ten gimė du mano vaikai, vėliau išvykome į Klaipėdą. Tačiau Karoliniškės man visuomet buvo pirmieji namai, sukeliantys daug malonių prisiminimų. Nors liberalams tikrai yra geresnių apygardų kandidatuojant Vilniuje, tačiau papildomai kandidatuoti Pilaitės-Karoliniškių apygardoje mane skatina ir tai, kad šioje apygardoje kandidatavo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis”, – savo pasirinkimą pranešime spaudai akcentavo E. Gentvilas.

E. Gentvilas, metęs iššūkį premjerui, tuo pačiu sukritikavo ir jo poziciją dėl susisiekimo ministro.

„S. Skvernelis demonstruoja, kokia politika jam priimtina. Jam vis dar trūksta argumentų, kodėl ministras turėtų trauktis, nors net valstybės vadovo pozicija – aiški. Man toks politikavimas yra nesuprantamas ir nepateisinamas. Premjeras, kaip Vyriausybės vadovas, įkūnija visus valstybės išpuolius prieš laisvą visuomenę: vykdomą draudimų politiką, savivaldos menkinimą, išpuolius prieš nepriklausomą žiniasklaidą, retoriką, kuri menkina medikus ir švietimo sistemos darbuotojus. Mesdamas iššūkį S. Skverneliui ir kandidatuodamas vienmandatėje apygardoje, kurioje jis kandidatavo praėjusiuose Seimo rinkimuose, kovoju prieš visas blogybes, kurios realizuojamos Lietuvoje nuo 2016 metų”, – premjerą kritikavo E. Gentvilas.