„Klausimas formuluojamas gerokai plačiau – tai ir ministro veikla, norisi, kad jis atsiskaitytų už darbus, kuriuos atliko, tos pretenzijos, kurios išsakytos, kiek jos pagrįstos, galiausiai spręsis klausimas politinės darbotvarkės – daugumos ir bendradarbiavimo“, – posėdžio išvakarėse žurnalistams sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Antradienį valdančioji koalicijos taryba turėtų priimti galutinį sprendimą dėl prezidento Gitano Nausėdos pareikšto nepasitikėjimo J. Narkevičiumi. Lapkričio pabaigoje G. Nausėda paragino J. Narkevičių trauktis iš pareigų, tačiau jis dirba iki šiol.

Didžiausios Seimo frakcijos – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos – seniūnas Ramūnas Karbauskis BNS sakė nematąs pagrindo susisiekimo ministrui trauktis ir atmetė galimybę, kad suirtų valdančioji koalicija.

„Negali. Jis (J. Narkevičius – BNS) niekaip nieko negali sugriauti“, – pirmadienį teigė politikas.

„Iki šios minutės nėra nieko, kas reikštų kokią nors abejonę ministru J. Narkevičiumi. Čia yra esmė“, – pabrėžė jis.

Pasak R. Karbauskio, valdantieji taip pat aptars, kas, jo žodžiais, tyčia klaidina prezidentą.

„Kiek supratau, informaciją mes turime, kad prezidentas eilinį sykį suklaidintas yra apie tai, kad neva įdarbintus ministrui artimus žmones, 20 žmonių. Tai yra netiesa“, – sakė „valstiečių“ lyderis.

G. Nausėda praeitą savaitę pareiškė, kad J. Narkevičius ministerijai pavaldžiose įmonėse įdarbino mažiausiai 20 savo partijos bičiulių ir žmonių, susijusių su partijos nariais.

Lietuvos socialdemokratų darbo pirmininkas Gediminas Kirkilas tvirtino, kad netikros naujienos apie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovus kuriamos „dešiniųjų piaro dirbtuvėse“.

„Jų tikslas yra supriešinti koaliciją su prezidentu, jie tą nuosekliai ir daro“, – sakė jis.

J. Narkevičius per savo darbo pusmetį sulaukė kritikos dėl Lietuvos pašto valdybos atleidimo, gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių ir lėšų skirstymo keliams asfaltuoti.

Pats J. Narkevičius sako, kad dauguma priekaištų nepagrįsti, o prieš jį vykdomas organizuotas puolimas.