Savo prisiminimais socialiniame tinkle pasidalijo ir Aušra Maldeikienė.

Publikuojame jos įrašą.

Mano sausio 13-oji prasidėjo porą dienų anksčiau - tada su kalašnikovu už nugaros keliavau 16 aukštų laiptais žemyn. Baisu nebuvo, bet buvo pikta.

Kita vertus, kažkaip labai aiškiai žinojau, kad tai tik laikinas trukdis prieš tai, kol galutinai tapsime laisvi.

Savo kabinete Spaudos rūmuose, kur po kokios savaitės leido paimti daiktus, neberadau nei diktofono (tuomet tai buvo didelis turtas), nei daugelio įrašų. Tarpe jų ir to, kurį tvarkiau tą paskutinę darbo Spaudos rūmuose dieną - tai buvo interviu su ką tik atstatydinta premjere Kazimiera Prunskiene. Ano interviu gaila iki šiol - buvo surašytas labai šviežiais pėdsakais.

Sveikinu jus su laisve. Neliūdėkime, prisiminkime, kad žuvę išėjo prasmingai. Tiesiog džiaukimės tuo, jog galime laisvai mąstyti, kalbėti ir rašyti. Tai žiauriai daug.

Nuotraukoje matote mane tokią, kokia buvai tais 1991 metais.

Šimtai žmonių sekmadienį prie Seimo minėjo artėjančias 29-ąsias Laisvės gynėjų dienos metines.

Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės veiksmus Vilniuje.

Šalia parlamento esančioje Nepriklausomybės aikštėje sekmadienio vakarą buvo uždegti atminimo laužai. Laužai degė ir prie televizijos bokšto bei šalia Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos pastato.

„Sausio 13-oji man reiškia labai daug – tautos vienybę, atminimą, laisvę. Reiškia kovą už savo laisvę, nes kiekviena laisvė reikalauja pasiruošimo ir kovos už ją“, – BNS sakė 28 metų fotografas Simonas Linkevičius.

Žmonių prie Seimo stebėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dokumentines ištraukas, įskaitant vaizdus iš ligoninės, kur buvo vežami per sovietų kariškių šturmus sužeisti asmenys.

„Tai Lietuvos šventė, atminimo diena. Prieš 29 metus mes gyvenome Šiauliuose, buvome prie savivaldybės, raminome namuose paliktus vaikus“, – BNS teigė buvę inžinieriai, šiuo metu Vilniuje gyvenantys Renė ir Bronislovas.

Dalis žmonių į minėjimą prie Seimo atėjo įsisegę neužmirštuolės žiedą, pastaraisiais metais išpopuliarėjusį simbolį prisiminti 14-a žuvusių žmonių, kai sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniai daliniai šturmavo Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą. Tada buvo sužeista daugiau kaip tūkstantis beginklių žmonių.

Nors sovietų kariams pavyko užimti Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, jie neišdrįso pulti tūkstančių žmonių saugomo tuometinės Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pastato.