„Štai Repšių kaimas Radviliškio rajone, kur gyvena smarkiai alkoholio padauginęs vyras, kuris Naujų metų išvakarėse iškepė ir suvalgė prieš pusmetį dovanų gautą katiną. Apie nusikaltimą pareigūnams pranešė kaimynas, kuris ir dovanojo gyvūną. Šventinę naktį jis atėjęs pasidomėti, kaip laikosi jo dovanotas murklys, tačiau išvydo jį iškeptą“, – rodoma televizijos reportaže.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Gailutė Smagriūnienė pasakojo, kad kaimynas vyrui prieš pusmetį buvo padovanojęs katiną. O tą vakarą jis atėjo pasiteirauti, kaip laikosi augintinis.

„Sako, tavo katinukas yra. Čia atidarė orkaitę ir parodė, kad jis yra iškeptas“, – pasakojo G. Smagriūnienė.

Kaimynas nepatikėjo savo akimis, kai pamatė kepsnį orkaitėje, tačiau galutinai buvo įtikintas kai kieme pamatė nudirtą ir užkastą kailiuką.

„Žmogus negalėjo tuo patikėti. Šeimininkas nuvedė už ūkinio pastato ir parodė, kad čia yra užkastas katinuko kailis“, – sakė G. Smagriūnienė.

Atvykę pareigūnai nustatė, kad vyro organizme alkoholis viršija 3 promiles. Įtariamasis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę, jam pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žiauriaus elgesio su gyvūnais. Pareigūnams girtas vyras aiškino, kad buvo alkanas.

„Pareigūnai tikrai nurodytoje vietoje rado kailiuką. Ir apklausos metu vyras iš pradžių aiškino, vyras buvo neblaivus, jam nustatytas trys kablelis trys promilės girtumas. Jis prisipažino, kad tą katinuką išvakarėse, 30 dieną, vakare, irgi būdamas neblaivus, pasmaugė, nudyrė kailį ir iškepė. Tačiau pabuvęs policijoje kitą dieną išsiblaivė. Prablaivėjęs jis aiškino, kad valgyti turėjo“, – pasakojo G. Smagriūnienė.

Katino žudikas niekur nedirba, gaudavo socialinę paramą maisto daviniu. Pasak pareigūnų, maisto davinį vyras buvo gavęs ir prieš šventes, tad badauti negalėjo. Vyras girtavo visus metus. Tyrimą atliekantys pareigūnai spėja, kad vyrui protą greičiausiai aptemdė alkoholio perteklius

„Kodėl jis taip pasielgė, paaiškinti policijos pareigūnams jis nebegalėjo, tačiau pripažino, kad jis jau visi metai nuolat geria ir galbūt sunku yra jam pačiam ir paaiškinti savo poelgius“, – sakė policijos atstovė.

Anksčiau su teisėsauga vyras jau turėjo reikalų, kai prieš ketverius metus supleškino iš socialinės paramos skyriaus gautą namą.