„Aš būsiu dar griežtesnis už Saulių Skvernelį ir pasakysiu, kad tie jaunieji konservatoriai iš viso yra niekas – jie yra beviltiški. O vyresnieji konservatoriai patys turėtų atsiprašinėti, o ne Saulius ar aš. Jie turėtų atsiprašyti žmonių, kuriuos realiai apvogė“, – portalui lrytas.lt teigė valstiečių vedlys Ramūnas Karbauskis

Pasak jo, per pastaruosius trejus metus Seime tik buvo matomi konservatorių bandymai įteisinti narkotikus, atšaukti viską, kas susiję su alkoholio kontrole ir daugiau nieko. R.Karbauskis klausė, kur yra konservatorių normalūs ir alternatyvūs pasiūlymai dėl biudžeto ar kitų projektų?

„Jų tiesiog nėra. Pasikeitė kartos ir žmonės. Tie jaunieji yra liberalai tinginiai. Absoliučiai nieko nesugebantys daryti, nes nieko gyvenime nėra darę. Jie tik paveldėjo iš savo vyresnių kolegų pozicijas. Vienas – anūkas, kitas dar koks nors. Jie yra absoliutus nulis.

Jaunieji konservatoriai yra beviltiški. Neįsivaizduoju, kas būtų su valstybe, jei šitie jaunieji liberalai, kurie vadina save konservatoriais, kada nors paimtų valdžią. Neįsivaizduoju katastrofos lygio. Aišku, būtų baisiau nei kai valdė Andrius Kubilius. Jie bent kažkokią moralę turėjo, o šitie nieko neturi“, – teigė valstiečių vedlys.

Landsbergis tikisi Skvernelio atsiprašymo

TS-LKD lyderis G. Landsbergis tikisi, kad S. Skvernelis atsiprašys dėl savo pasakytų žodžių.

„Tėvynės sąjunga sulaukė ypatingo sveikinimo – iš Sauliaus Skvernelio. Kas paskatino Premjerą žengti tokį žingsnį – man sunku spėti. Galime politiškai vertinti tuos, kurie šiandien yra Seime. Ką jau ten, gali jie ir nepatikti, gali kviesti už juos nebalsuoti.
Bet galėtų viena valstybės galvų nepamiršti, kad savo žodžiais pažemina ne tik jam nepatinkantį vieną ar kitą politiką, bet ir visus Tėvynės sąjungos narius: partizanus, tremtinius, politinius kalinius krikščionis demokratus, tautininkus, Nepriklausomybės akto signatarus, Konstitucijos autorius, valstybės vadovus, valstybės tarnautojus“, – savo feisbuko paskyroje rašo G. Landsbergis, kurį citavo ELTA.
Konservatorių lyderis viliasi, kad S. Skvernelis vis dėlto atsiprašys.

„Visus tuos, kurie šiandien yra partijos nariai ir už Lietuvą kovojo dar tada, kai Premjeras nebuvo gimęs. Visus tuos, kurie Lietuvą kūrė, kai reikėjo ją išvaduoti iš sovietų gniaužtų. Ir tuos, kurie tiki, kad dėl Lietuvos negalima nuleisti rankų. Linkėdamas sveikatos ir ramybės tikiuosi, kad Premjeras atras savyje drąsos atsiprašyti“, – teigia jis.

Anušauskas iškėlė klausimą socialdemokratams

Į ginčą įsijungė ir TS-LKD narys Arvydas Anušauskas.

„Pagaliau premjeras ištarė B ir tapo visom prasmėm panašus į Karbauskį (ar Gražulį) (...) Taip šimtai tūkstančių žmonių, teisėtai balsuojančių už Tėvynė Sąjungą, paskelbti antivalstybiniais.

Ar čia yra ką pridėti? Tikrai ne. Toks išpuikimas ir nesivaldymas, opozicijos niekinimas veda tik prie visiško politinio bankroto. Socdemai tikrai nori tokio sąjungininko po 9,5 mėn.?“, – savo feisbuko paskyroje sekmadienio vakarą klausia A. Anušauskas.

Socialdemokratai į ginčą nesikiš

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas DELFI teigė, kad jie į ginčą nesikiš, ir palinkėjo politikams kitiems metams taikos.
„Sureaguočiau su palinkėjimu kitiems metams, kviečiu visuotiniam susitaikymui – vengti asmeniškumų ir smulkmeniškų peštynių, siekiant įžeisti, o ne atstovėti savo programines nuostatas. Ir platesne prasme aš matau, kad mums neįtikėtinai sunku susitaikyti tiek su skirtingomis nuomonėmis, tiek su istoriniais įvykiais. Matau inicijuojamus Seimo nutarimus dėl lietuvių tautos nedalyvavimo genocide, mes negalime atleisti Vilniaus lenkams dėl Vilniaus krašto, rusus kaltiname proputinišku veikimu, žydams – kad jie dėl kažko kalti.
Viskas kyla iš mūsų negebėjimo išgirsti, išklausyti, ir nebūtinai pritarti, bet gerbti kitokią nuomonę. Kalbant apie S. Skvernelio ir konservatorių kivirčą, tai yra išdava absoliutaus negebėjimo gerbti skirtingą nuomonę“, – kalbėjo G. Paluckas.

Jis pabrėžė, kad žmonės rinkimuose sprendžia, kas juos atstovaus, ir išrinkti asmenys, juos atstovauja, jie yra įgalioti tai daryti. Socialdemokratų partijos pirmininkas sakė, kad šiuo metu dar nėra prasmės kalbėti apie galimas koalicijas po rinkimų.

„ Žmonės išdalina mandatus, savo pasitikėjimą, ir iš to partijos lipdo koalicijas. Galiu pažadėti, kad mes tai padarysime pagal savo programines nuostatas ir siūlymus. Klaidų nekartosime ir programinių nuostatų dėl vienos ar kitos ministerijos neišsižadėsime.
Man visiškai neįdomu dėl ko vienas kitą taško „valstiečiai“ ir konservatoriai. Mes renkamės nedalyvauti šitame etikečių ir asmeniškumų klijavime“, – sakė G. Paluckas.

Partiją išvadino antivalstybine

Konfliktas išsirutuliojo po to, kai S. Skvernelis interviu portalui tv3.lt Tėvynės sąjungą – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partiją pavadino antivalstybine. Jis tvirtino, kad ši politinė jėga veikia prieš Lietuvą.
„Jūs pasakykite, kada ji veikė už valstybę? Ji daro visus žingsnius, kurie galiausiai nukreipti prieš mūsų valstybę arba visuomenę. Žmonės buvo skurdinami, buvo įvairūs sprendimai, kurie finansinę naštą užkrovė ne vienam dešimtmečiui į priekį, padaryti nesuprantami sprendimai“, – kalbėjo tv3.lt portalui S. Skvernelis.