Alytaus rajono savivaldybės administracija prašymus suteikti valstybės paramą už žalą dėl gaisro teikė du kartus. Ūkininkų, verslininkų, įstaigų patirta žala buvo suskaičiuota 100,995 tūkst. eurų.

„Kompensacijos skirtos žalą patyrusiems pieno ūkiams, rajono Visuomenės sveikatos biurui, Priešgaisrinės apsaugos tarnybai, savivaldybės administracijai, kol kas nutarimo apie kompensacijas verslininkams negavome“, – pranešime cituojama savivaldybės administracijos direktorė, Komisijos prašymams suteikti valstybės paramą už žalą pirmininkė Gintarė Jociunskaitė.

Kompensacijos už uždraustą naudoti, parduoti, priduoti pieną pervestos 92 ūkininkams. Iš viso išmokėta 35,152 tūkst. eurų. Mažiausia kompensacija – 21,39 eurų, didžiausia – 7678,94 eurų. Daugiausia kompensacijų – iki 100 eurų.

Kaip skelbiama pranešime, skirtos kompensacijos ir dėl gaisro žalą patyrusioms įstaigoms – Alytaus rajono visuomenės sveikatos biurui už įsigytas apsaugos priemones, vandenį, cheminius tyrimus taršos nustatymui – 2,686 tūkst. eurų, Priešgaisrinei apsaugos tarnybai už kurą, gaisrinių rangovių, puskaukių su filtrais įsigijimą – 3,246 tūkst. eurų, savivaldybės administracijai už gatvių plovimą, siurbimą, didmaišių lapams pirkimą, pieno išvežimą utilizuoti – 17,224 tūkst. eurų.

Gaisras Alytuje padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ vyko spalio 16-25 dienomis. Ekstremali situacija Alytaus rajone vis dar neatšaukta, dėl taršos apribojimai tiekti žaliavinį pieną ar naudoti jį savo reikmėms taikomi devyniuose Alytaus seniūnijos kaimuose.