Teisme jis buvo apklausiamas ir pirmadienį.

Teisėjų kolegijai tądien D. Mockus teigė, kad jo įmonių grupė santykių su politinėmis partijomis nepalaikė, tačiau jis pats su aukščiausiais šalies pareigūnais bendravo 2003-2008 metais būdamas Prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovu.

MG Baltic“ vadovas liudijo, kad verslo ir šalies vadovybės santykiai atšalo, kai pareigas 2009 metais pradėjo eiti prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Be kita ko, D. Mockus taip pat teigė, kad su koncerno įmonių atstovais per rinkimus važiuodavo į politinių partijų štabus, tačiau ši praktika taip pat liovėsi.

Per ankstesnį posėdį lapkritį buvo klausomas slapta pareigūnų darytas apie tris valandas trunkantis garso įrašas iš 2015-ųjų gruodžio 16-ąją sostinės restorane „Meat Steak House“ vykusio koncerno atstovų susitikimo su buvusiu Liberalų sąjūdžio lyderiu Eligijumi Masiuliu bei buvusiu šios partijos vicepirmininku Gintaru Steponavičiumi. E. Masiulis kaltinamas kyšio ėmimu, G. Steponavičius – piktnaudžiavimu.

Vykdant ikiteisminį tyrimą D. Mockui buvo suteiktas specialiojo liudytojo statusas.

Prieš kelias savaites vykusioje apklausoje D. Mockus pareiškė per tarpininkus gaudavęs buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės pageidavimus nekritikuoti jos ir su tuo sieja politinės korupcijos bylą.

Politinės korupcijos byloje buvęs koncerno viceprezidentas Raimundas Kurlianskis kaltinamas kyšių davimu politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą.

Byloje taip pat kaltinami E. Masiulis, buvęs Seimo narys liberalas Šarūnas Gustainis ir eksparlamentaras, buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys. Seimo narys G. Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.

Kaltinimai byloje oficialiai pateikti ir pačiam koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui.

Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta, jie sako, kad teisėsaugos tyrimas vykdytas tendencingai.