„Raskite man tą politologą, kuris pasakys, kad demokratijos Lietuvoje sumažėjo su šituo sprendimu. O jeigu LVŽS prisidėjo prie demokratijos didinimo laipsnio, tokiu atveju, jei mes prarasime, mes prarasime“, – žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Jo vertinimu, daugiau demokratijos yra tada, kai yra didesnė politinių partijų įvairovė Seime.

„Mes gyvename demokratinėje visuomenėje, kurioje yra nuomonių įvairovė, ir žmonės palaiko įvairius politikus, įvairias partijas, kuo daugiau jų bus Seime, tuo daugiau bus demokratijos ir mažiau vilčių, kad kažkada dominuos viena arba dvi partijos“, – sakė R. Karbauskis.

LVŽS lyderis nebūkštauja, kad į Seimą pateks daugiau marginalų.

„Jeigu atsakyti į klausimą, kas yra marginalai, manyčiau, kad šiandien dienai daugiausiai marginalų yra opozicinėje konservatorių partijoje. Bet jiems taip neatrodo“, – sakė R. Karbauskis.

Jo manymu, kitas Seimas labiau atspindės skirtingus visuomenės sluoksnius.

„Šalys, kurios visai panaikino kartelę arba ją sumažino, jos ėjo demokratijos link. Mūsų sprendimai, kada buvo įvesta 5 proc. kartelė partijoms, ir 7 proc. – koalicijoms, buvo tada , kada buvo siekiama, kad Lietuvoje būtų dvipartinė politinė sistema. Šitoje situacijoje kartelė yra sumažinta, bet demokratijos lygį tikrai padidinome, nes ir tos partijos, kurios surinks 3 proc. pateks į Seimą. Kitaip tariant, ir surinkusios 50 tūkst. – 60 tūkst. žmonių palaikymą partijos turės šansą turėti savo atstovus Seime. Tai yra tikrai demokratija, o ne atvirkščiai“, – sakė R. Karbauskis

Opozicija sakė, kad prašys vetuoti priimtą įstatymą. R. Karbauskis teigė, kad valdantieji pasirengę, jei reikės, veto atmesti.Jis taip pat tikino, kad socialdarbiečiai neprašė, kad toks sprendimas būtų priimtas.

Liberalų sąjūdis viešai kreipėsi į prezidentą

Liberalų sąjūdis ragina šalies vadovą vetuoti tokį įstatymą, užkertant kelią Seimo daugumos priešrinkiminėms manipuliacijoms.

„Valstiečių dominuojamas parlamentas į kadencijos pabaigą virto vieta, kur nebeliko vietos racionaliai diskusijai, o bet kokia idėja tampa tik dar vienu įrankiu konjunktūrinėms valdančiųjų manipuliacijoms. Nuoširdžiai pikta, jog mano siekis suvienodinti Seimo ir savivaldos rinkimų barjerus, galiausiai virto vienu savanaudiškiausių valdžios sprendimų: per Lietuvos parlamentarizmo istoriją dar nebuvo prieita prie situacijos, kuomet valdantieji bijotų nepatekti į Seimą ir dėl to mažintų kartelę. Akivaizdu, kad šiuo atveju reikalingas nedviprasmiškas šalies vadovo įsikišimas,“ - įsitikinęs Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas.