Vis dėlto G. Nausėda nepagailėjo kritikos valdantiesiems.

Šalies vadovas patikino, kad uteniškiams dar rinkimų kampanijos metu buvo pažadėjęs juos aplankyti pirmiausia, jei taps prezidentu.
„Toks buvo mano pažadas dar rinkimų kampanijos metu. (...) Vienas dalykas – sėdėti Vilniuje, kalbėtis telefonais ar žiūrėti televiziją. Kitas dalykas – nuvažiuoti, susitikti, išgirsti“, – sakė G. Nausėda, pareiškęs viltį, kad tokie susitikimai su regionų gyventojais vyks reguliariai.

Prezidentas kalbėjo apie Utenos laimėjimus, švietimo politiką, taip pat pabrėžė, kad yra būtina gerinti regionų politiką.

Lietuvai šiandien reikalinga regionų politika, pagrįsta ne principu „gelbėkis pats“, bet požiūriu iš centro, kuriame būtų aiškiai matyti Lietuvos teritorija ir aiškiai suprantama, kad šitam regionui reikia labiau to, anam regionui – labiau kito“, – kalbėjo G. Nausėda.

Kritikavo valdančiuosius

Šalies vadovas nepagailėjo kritikos ir kitų metų biudžeto projekto svarstymo procesui, kurį įvardijo „nuvažiavusiu traukiniu“.

„Yra daug netvarkos, savanaudiškumo, chaoso elementų. (...) Biudžetas kuriamas neturint aiškaus plano. Čia pat susėdę keli žmonės sutaria, kad reikėtų gal va tokį mokestį įvesti, nes pinigų trūksta, bet šitaip svarstant nepagalvojama, kad kažkas tuos mokesčius turi mokėti“, – teigė prezidentas, pabrėžęs, kad nauji mokesčiai negali būti įvesti skubotai.

Šalies vadovas kartu patikino, kad šalyje problemų yra ir daugiau, pavyzdžiui, įvardijo G. Nausėda, – su Vyriausybės funkcionavimu ar atskirų ministrų veikla.

Kritikos šalies vadovas dar kartą nepagailėjo ir jau paragintam trauktis iš pareigų susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui, kuris, G. Nausėdos teigimu, vengia atsakyti, kada bus baigtas tvarkyti kelias Vilnius-Molėtai.

„Tai yra pasikartojanti problema daugelyje savivaldybių – aš nematau efektyvaus ir abipusio bendradarbiavimo tarp centrinės valdžios ir regionų, savivaldybių. Matau daug planų, kuriuos turi merai. Tie planai, kurių įgyvendinimas priklauso nuo jų pačių, yra šiaip ne taip įgyvendinami. Tuo metu tie planai, kurie priklauso ir nuo kitų institucijų paramos, juos įgyvendinti sekasi sunkiau, ir tai yra problema“, – antradienį Utenos savivaldybėje žurnalistams sakė G. Nausėda.

Šalies vadovo susitikimo su Utenos regiono savivaldybių merais metu buvo aptarta ir kelio Vilnius-Molėtai tvarkymo eiga. Prezidento teigimu, J. Narkevičius neatsako į klausimus, kada galutinai bus baigtas tvarkyti šis kelias.

„Apėmė daug klausimų, susijusių su kelių būkle, ir ypač tą pagarsėjusį kelią Vilnius-Molėtai aptarėme. Deja, ministras Narkevičius atsirašinėja kažkokiais popieriais, kuriuose nurodo, kad šio kelio darbų pabaiga keliama į vis tolesnę ir neapibrėžtesnę ateitį“, – pridūrė G. Nausėda.


Įvardijo, ką būtų galima gerinti

Kultūros fondo atstovui paklausus prezidento, ką jis tikėtųsi pamatyti Utenoje atvykus čia po dešimties metų, G. Nausėda atsakė, kad būtina išnaudoti regiono stipriąsias puses, taip pat stabdyti miestelių nykimą.

„Mano pagrindinis noras – kad žmonės rastų pritaikymą savo gebėjimams“, – sakė prezidentas.

Šalies vadovas taip pat paragino skatinti verslo plėtrą regione, plėtoti turizmą.

„Apylinkės nuostabios, žmonės įdomūs, reikia tik truputį išradingumo ir panaudoti visus tuos resursus, kuriuos turime“, – sakė šalies vadovas, pasidžiaugęs gausiu bendruomenės susidomėjimu susitikimu.