„Tas parašų lapas yra pas opozicijos lyderį. Vakar mes turėjome devynis. Aš nemanau, kad jų yra padaugėję“, – penktadienį sakė A. Armonaitė.

Pasak politikės, visi opozicijos nariai sutaria, kad ministras J. Narkevičius yra susikompromitavęs, ir visi opozicijoje ragina jį trauktis.

„Jį paragino trauktis prezidentas, tačiau už jį mūru stoja valdantieji. Yra trys būdai, kaip jis gali pasitraukti:

1. Jis gali atsistatydinti, bet to jis nedarys.
2. Jį gali atstatydinti S. Skvernelis, bet tikėtina, kad irgi, kad to nedarys, nes valdantieji už jį gula kryžium, ir gali trūkti balsų biudžetui.
3. Vienintelis dalykas, kurį mes, Seimo nariai, turime, yra interpeliacija ministrui

Aš pakviečiau pasinaudoti tuo įrankiu. Girdžiu tas kalbas, kad gali nepavykti interpeliacija, bet nėra kito kelio. Man yra sunku pasakyti, kodėl nesijungiama. Aš to nesuprantu“, – sakė A. Armonaitė.

Norint ministrui pateikti interpeliaciją, būtina, kad ją pasirašytų ne mažiau kaip 29 Seimo nariai.

Seime – nuomonių įvairovė

Kaip ketvirtadienį rašė BNS, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad J. Narkevičius „yra vakar diena“, ir jo politinė karjera jau pasibaigusi.

„Interpeliacija yra klausimų-atsakymų žanras, kai ministrui užduodami klausimai ir jis atsako į juos iš Seimo tribūnos. Mes nematome, ko jo klausti. Dar kartą apie šeichą paklausinėti? Nėra apie ką klausinėt, ačiū, viso gero, taškas padėtas“, – žurnalistams ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė G. Landsbergis.

„Ta interpeliacija yra klausimų uždavimas, man nereikia jokių pono Narkevičiaus atsakymų, ponas Narkevičius yra vakar diena, jo politinė karjera jau yra pasibaigusi, jis ją toliau tęs gėdingai, jei toliau bus savo vietoje “, – kalbėjo konservatorių lyderis.

Anot jo, į klausimą, ar J. Narkevičius gali toliau eiti pareigas prezidentui Gitanui Nausėdai paraginus trauktis, turi atsakyti premjeras Saulius Skvernelis.

Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad interpeliacijos procesas yra per ilgas, o J. Narkevičiaus atveju reikia greitesnių sprendimų.

„Mes laikomės tos pačios nuomonės, kad J. Narkevičius turi trauktis, bet nenorime inicijuoti ilgo ir gremėzdiško interpeliacijos proceso, kuris bet kuriuo metu valdančiųjų balsais gali pasibaigti Seime. Mes manome, kad reikia kur kas greitesnių ir ryžtingesnių sprendimų“, – BNS sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Gavęs interpeliacijos tekstą, ministras turi per dvi savaites raštu atsakyti į jam pateiktus klausimus.

Tuomet Seime balsuojama, ar pritarti ministro atsakymams, jei siūloma nepritarti ir pareikšti nepasitikėjimą, reikia ne mažiau kaip 71 balso „už“.

Prezidentas G. Nausėda ketvirtadienį paragino trauktis susisiekimo ministrą J. Narkevičių iš pareigų, nes jis prarado jo pasitikėjimą.

Valdančiųjų „valstiečių“ vadovas Ramūnas Karbauskis laikosi pozicijos, kad ministras turi likti poste, o prieš jį vykdomas „organizuotas sistemiškas puolimas“.

J. Narkevičių delegavusios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas Valdemaras Tomaševskis tvirtina, kad J. Narkevičius liks poste, nes turi premjero pasitikėjimą.

Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio atstovas Tomas Beržinskas BNS sakė, kad sprendimą dėl J. Narkevičiaus premjeras priims grįžęs į darbą po laikino nedarbingumo.

J. Narkevičius pastaruoju metu sulaukė kritikos dėl Lietuvos pašto valdybos atleidimo, vizito Jungtiniuose Arabų Emyratuose, pietų valstybės įmonių sąskaita Dubajuje ir Minske, lėšų skyrimo asfaltuoti gatves savo rinkimų apygardoje ir prie premjero Sauliaus Skvernelio namų, taip pat dėl gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių.

J. Narkevičių į susisiekimo ministro pareigas delegavo Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, šiemet po prezidento rinkimų prisidėjusi prie valdančiosios koalicijos.