Išvadų projektą šiuo klausimu rengs Seimo narys konservatorius Kazys Starkevičius ir ką tik šios komisijos gretas papildęs naujas narys parlamentaras Petras Čimbaras.

Kreipimesi A. Širinskienė nurodo Konstitucinio Teismo 1993 m. ir 2001 m. nutarimus, kurie, anot jos, reiškia, kad formuojant Seimo vadovybę – valdybą, kaip ir formuojant komitetus, turi būti išlaikyta tiek pozicijos ir opozicijos, tiek ir skirtingų politinių grupių – frakcijų – atstovavimo proporcija.

„Yra labai gaila, kad Seimo pirmininkas nesupranta savo konstitucinių pareigų ir sąmoningai ignoruoja Konstitucinio Teismo nutarimus, iš kurių akivaizdu, kad jis neturi kito pasirinkimo, tik pritarti valdančiųjų siūlymui į pavaduotojus teikti vieną iš valdančiosios koalicijos atstovų, nes tik toks veiksmas įgyvendintų Konstitucinio Teismo nurodymą žiūrėti, kad opozicija, būdama mažumoje, neturėtų geresnės padėties Seimo vadovybėje, nei pozicija. Kaip žinoma, Seimo valdyboje šiuo metu ši pusiausvyra yra pažeista.

Iš V. Pranckiečio veiksmų akivaizdu, kad jis ignoruos koalicijos tarybos siūlymus skirti valdantiesiems atstovaujantį pavaduotoją, tad neliko kitos išeities kaip tik kreiptis į Seimo etikos sargus ir prašyti, kad jie įpareigotų Seimo pirmininką gerbti tiek Konstitucinio Teismo nutarimus, tiek ir pačią Konstituciją. Tai yra apmaudu, bet kito kelio nėra“, – pažymi Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė A. Širinskienė.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijai įteiktame kreipimesi prašoma situaciją išnagrinėti per kuo trumpesnį laiką ir užtikrinti, kad tokie šiurkštūs Konstitucijos, atsakingo valdymo principo pažeidimai bei Konstitucinio Teismo nutarimų ignoravimas daugiau nesikartotų.